14.11.2019

Dorostenci vybojovali s Havlíčkovým Brodem tři body!

Pardubice - V Pardubicích byly k vidění tři odlišné třetiny. Tu první dorostenci nezvládli a inkasovali v ní dvě branky i přes zjevnou střeleckou převahu. Ve druhé periodě Dynamo zlepšilo důraz a zakončení a zvrátilo výsledek na svou stranu. V poslední části Havlíčkův Brod na chvilku utkání zdramatizoval, ale nakonec se po gólech Pavlaty a Kloze radovali pardubičtí mladíci, kteří si tak připsali tři vydřené body.

ELIOD extraliga dorostu, 15. kolo, čtvrtek 14.11.2019, enteria arena

Havlíčkův Brod

6:3
0:2, 4:0, 2:1
Branky a nahrávky: 22. Novotný, 24. Kloz (Herčík), 26. Formánek (Herčík, Chabada), 30. Novotný (Paleček, Pavlata), 52. Pavlata (Formánek, Chabada), 58. Kloz - 5. Rauš (Juřica), 10. Bačkovský (Kuchta, Juřica), 44. Dymák (Zych). Rozhodčí: Jan Bernat – Jan Raška, Dominik Brož. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení:1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 49:26. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 6:3
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček P., Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Herčík, Kubíček J., Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Jaša
Havlíčkův Brod: Tuček – Jakubec, Besmák, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Krejčí T., Krejčí D., Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Pardubice byly po celou dobu zápasu aktivnější, ale i přesto se v enterii odehrály tři naprosto odlišné třetiny.

První třetina se nesla v duchu dobývání branky havlíčkobrodského Tučka, na kterém ztroskotával zejména výborný Paleček. Paradoxně hned první střela Havlíčkova Brodu se ujala, když po chybě domácí obrany poprvé pohnul se skóre Adam Rauš. Domácí dále pokračovali v tlaku, ale zažili lehké déjà vu, když další jejich chybu tentokrát potrestal Michael Bačkovský. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:2.

Do druhé třetiny nastoupily Pardubice stejně tak, jako se prezentovaly v periodě první. Nicméně ke svému tlaku přidalo Dynamo také důraz, rychlejší napadání a lepší zakončení, což vedlo k častějším chybám havlíčkobrodských dorostenců. Jednu takovou potrestal Adam Novotný, který si pohrál s bezmocným Tučkem a zasunul kotouč za jeho záda. Necelé dvě minuty poté bylo vyrovnáno. Hosté zapomněli na před brankou osamoceného Matěje Kloze, kterého nezištně našel Dominik Herčík. Dvě minuty poté se misky vah definitivně překlopily na stranu Pardubic. Zpoza branky se vytočil František Formánek a poslal touš za záda Tučka. Zároveň také poslal Dynamo do vedení, které už bílí nepustili. V polovině zápasu se rozjel Adam Paleček, který sice nedokázal překonat Tučka, ale vyražený puk si před brankou našel Adam Novotný, který se skórováním neměl žádné problémy. Pardubice úplně otočily výsledek a do kabin šly s dvougólovým náskokem.

Do třetí třetiny vstoupil mnohem lépe Havlíčkův Brod. Pardubické z letargie paradoxně dostal až obdržený gól, o který se postaral Filip Dymák. Dramatická zápletka vydržela osm minut. Pardubice poté rozestavily přesilovkovou formaci. V situaci, kdy měly o jednoho hráče na ledě více, se sice neprosadily, ale pár vteřin po konci přesilovky dorazil puk za záda ležícího Tučka Dominik Pavlata. Poté se, v rámci pravidel, lehce přiostřilo a definitivní tečku za výsledkem napsal Matěj Kloz, který se v oslabení trefil do prázdné branky.

V enteria areně tak zůstaly všechny tři body, ale Havlíčkův Brod je tam nenechal bez boje. Výborný výkon v brance podal Borovička a dvěma góly se blýskli Kloz a Novotný.