16.1.2020

Dorostenci obrátili zápas s Litvínovem, rozhodla třetí třetina

Pardubice – Dorostenci Dynama, i přes jednogólovou ztrátu po první třetině, dokázali zápas s Litvínovem otočit ve svůj prospěch. Utkání bylo po celou hrací dobu velice vyrovnané, ale ve třetí dvacetiminutovce stálo štěstí na straně domácích, kteří si tak ze zápasu odnáší tři body.

ELIOD extraliga dorostu, 29, čtvrtek 16.1.2020, enteria arena

2:1
0:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 30. Kuchař (Brouček, Špaček), 41. Herčík (Kloz), 52. Burda (Štetka). Rozhodčí: Bernat - Krejčí, Jiruška. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček, Koudelka, Špinka – Matuška, Paleček, Herčík, Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka, Macas.
Litvínov: Čermák – Vyhlídal, Kuchař, Filip, Werner, Kadar, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Holčák, Čech, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker, Dej, Brouček.

Úvodní třetina se nepřiklonila na stranu ani jednoho z týmů. Síly obou celků byly zcela vyrovnané a puk přelétal z hokejky na hokejku. K první šanci se dostalo domácí Dynamo v 8. minutě, když se Janu Matuškovi odkryl předbrankový prostor a měl tak možnost vystřelit. Hostující gólman Čermák si však vše pohlídal a prvního gólu jsme se tedy nedočkali. Prosadit se nedokázal ani soupeř a do další části se vstupovalo za stavu 0:0.

Následující část utkání probíhala ze začátku v podobném tempu jako první třetina, ale vše se změnilo v 30. minutě, kdy se jako první v celém utkání dokázal prosadit litvínovský Holčák. Ten si na Borovičku počíhal v pravém kruhu a svou střelou prostřelil výstroj pardubického gólmana. Dynamo se ze všech sil snažilo odpovědět na první branku a vstřelit vyrovnávací gól. Toho se ovšem domácí během druhé třetiny nedočkali. Do kabiny tak hráči odcházeli za stavu 0:1.

Třetí a tedy poslední třetina přinesla hned v prvních 30 vteřinách gólovou akci Dynama, když se dokázal prosadit Daniel Herčík, který bravurně zpracoval přihrávku od Kloze a svou střelou srovnal stav na 1:1. Dynamu se po této akci zvedlo sebevědomí a litvínovský gólman Čermák měl tak plné ruce práce. Rozhodující branka padla v 52. minutě ze strany domácích. Autorem vítězného gólu byl Daniel Burda, který svou střelou z mezikruží zajistil Pardubicím tři vítězné body.

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Nezačali jsme úplně tak, jak jsme si představovali. Úvod zápasu byl bez tempa, bez bruslení a nebyli jsme tak aktivní, jak jsme chtěli být. Naštěstí se to během zápasu zlepšilo, začali jsme víc bruslit, napadat obránce a kontrolovat více hru. Začali jsme také hrát více na puku a zaslouženě jsme to otočili.“

.

Martin Tvrzník (HC Litvínov): „Myslím si, že oba týmy předvedly super výkon. Hrál se rychlý hokej a po první třetině jsme vedli. Měli jsme hodně šancí, ale špatně jsme podchytili začátek třetí třetiny. Než jsme se z toho dostali, tak jsme inkasovali druhý gól, který jsme se snažili vyrovnat. Soupeř měl ale ke konci více štěstí. Byl to dobrý zápas pro oba týmy.“