19.10.2019

Dorostenci nezvládli souboj o první místo, v derby vysoko prohráli

HRADEC KRÁLOVÉ - Pardubičtí dorostenci ve východočeském derby padli. Dynamu na ledě v Hradci Králové nevyšel začátek zápasu, po první třetině Pardubice prohrávalo již 0:4. Domácí tým své vedení v druhé dvacetiminutovce navýšil, a po konečné výhře 7:2 si připisuje tři body do tabulky.

ELIOD extraliga dorostu, 12. kolo, sobota 19.10.2019, ČPP arena

Mountfield HK

7:2
4:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 00:08 Budina (Moravec; 5/5), 09:24 Moravec (Matěj Beneš; 5/5), 17:06 Brožek (bez asistence; 5/5), 19:12 Moravec (bez asistence; 4/5), 28:27 Souček (Novotný, Pajer; 5/5), 32:43 Giesl (Moravec; 5/5), 44:06 Novotný (Pajer, Michal Beneš; 5/5) – 46:29 Kloz (Herčík; 5/5), 53:23 Formánek (Herčík, Chabada; 5/3) Rozhodčí: Zavřel – Bosák, Kolder. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely: 47:34. Diváci: 78. Průběh utkání: 7:0, 7:2.
Mountfield HK: Mountfield HK: Žalčík – Táborský, Beran, Boukal, Pelda, Jerman, Pinkas – Giesl, Budina "C", Pajer, Matěj Beneš "A", Matěj Novotný, Souček, Brožek, Moravec, Michal Beneš "A". Trenér: Jiří Janoušek.
Dynamo Pardubice: HC Dynamo Pardubice: Borovička (29. Kadlc) – Joudal, Hebek, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada "A", Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček "A", Herčík, Formánek, Nekvinda, Kloz "C", Burda, Adam Novotný, Štetka. Trenér: Michal Mikeska.

Mladíci Dynama nevstoupili do utkání s lídrem tabulky ideálně, hned v 8. vteřině po rychlém napadání domácích inkasovali. Naopak Hradci vstup do zápasu vyšel parádně, po gólu si vytvořili několik dalších slibných šancí, které ale nedokázali proměnit. Pardubičtí dostali šanci na vyrovnání v 5. minutě, když za držení zamířil na trestnou lavici Souček. V početní výhodě ovšem větší šance nepřišla, čehož využili hladoví Lvi, kteří se rozstříleli. Nejprve se v desáté minutě z pravého kruhu trefil Moravec, následně se štěstím na 3:0 zvyšoval Brožek, a nakonec se podruhé, po velké chybě v pardubické obraně, trefil Moravec.

Druhá dvacetiminutovka byla o něco klidnější. Dynamo se ve 22. minutě dostalo do velké šance, jež nakonec nebyla přetavena v branku. O několik minut dalším přesným zásahem domácí vystrnadili brankáře Dynama z prostoru mezi třemi tyčemi, první střelu dokázal Borovička vyrazit, dorážku Lukáše Součka nikoliv. Neuběhlo ani pět minut a první gól dostal také střídající Kadlc. Moravcovu přihrávku zpoza brány dopravil do sítě Giesl.

V poslední třetině se již utkání dohrávalo spíše z povinnosti, hradečtí dokázali vstřelit necelých pět minut po úvodním hvizdu další branku, tentokrát se po pasu Pajera prosadil Novotný. Hráči Pardubic pak ještě skóre dvakrát upravili, když nejprve pohotově dorážel Daniel Herčík, a následně také svojí dorážkou uzavřel na konečných 7:2 František Formánek.