9.1.2020

Bleskový obrat! Dorostenci doma porazili Kladno

Pardubice – Dorostenci Dynama Pardubice si připsali další domácí vítězství! Proti Kladnu museli otáčet nepříznivý stav, díky slepeným gólům ve druhém dějství ale rozhodli o svém vítězství a posunu v extraligové tabulce na pátou příčku.

ELIOD extraliga dorostu, 27. kolo, čtvrtek 9.1.2020

Rytíři Kladno

3:2
0:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 30. Paleček (Joudal, Štetka), 31. Formánek (Kloz, Chabada), 44. Matuška (Novotný) – 16. Bareš (Hrabík, Holeček), 60. Chrenka. Rozhodčí: Koreček – Klouda, Berger. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Marossy – Hebek, Vašíček, Joudal, Koudelka, Chabada, Špinka – Matuška, Paleček, Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Půlpán, Štetka
Rytíři Kladno: Suk – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Vimmer, Holeček, Hurta, Hrabík, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych, Adam, Chrenka

Úvod dorosteneckého souboje mezi Pardubicemi a Kladnem se nesl v opatrném duchu, obě mužstva hleděla především na kvalitní hru v defenzívě. Poněkud více práce měl v úvodních minutách kladenský gólman Štěpán Suk, který musel řešit několik nebezpečných akcí Dynama. Zlobil především Adam Paleček, v největší šanci v přesilové hře ale prostor mezi třemi tyčemi minul úplně.

Jako první se tak ze vstřelené branky mohlo radovat Kladno. Zvyšující se aktivitu Rytířů podpořil přesně mířenou ranou Adam Bareš, jenž na sklonku šestnácté minuty poprvé v zápase prostřelil pardubického gólmana Marossyho. Největší šanci na vyrovnání měl v závěru úvodního dějství Novotný, v tutové příležitosti ale selhal. Zahozené šance mohly hráče a příznivce Dynama trápit jen do poloviny utkání, poté totiž Pardubice předvedly bleskový obrat.

V čase 29:49 svoji šikovnost dokonale ukázal Adam Paleček, jehož vytříbené bekhendové zakončení do horní poloviny branky přineslo vyrovnání, o 53 vteřin později všem protihráčům pláchl František Formánek a svůj samostatný nájezd dokončil prvotřídně provedený bekhendovým blafákem. Dynamo rázem vedlo nad Kladnem 2:1. Závěr druhé třetiny však patřil pro změnu hostům, Marossy musel lapit například prudkou střelu Kouby, při zakončení Vojtěcha Hurty v posledních vteřinách před druhou sirénou mu dokonce pomohla i branková konstrukce.

Vývoj prvních čtyřiceti minut sliboval v závěrečném dějství pozoruhodnou podívanou. Domácí Dynamo však žádné komplikace nepřipustilo. Na svého soupeře v úvodu třetí třetiny nastoupilo velmi zhurta a gólem Jana Matušky ze čtvrté minuty prakticky duel rozhodlo. Ač se kladenští hokejisté v závěru zápasu ještě snažili o drama, nyní již pátý tým dorostenecké extraligy si ale vedení pohlídal. Kladenští jen v poslední minutě při hře v power-play zásluhou Samuela Chrenky upravili na konečných 3:2 z pohledu Dynama.

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Začali jsem velmi aktivně, měli jsme spoustu šancí, které jsme, bohužel, neproměnili. Soupeř se zdvihnul a dal gól, který nás na chvilku zastavil. Pokračovali jsme v dobrém nasazení a tempu, udrželi se na kotouči a vypracovali si spoustu příležitostí. Hlavně, že jsme začali alespoň trochu proměňovat."

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Myslím si, že na dorosteneckou soutěž to byl kvalitní zápas. Mělo to nasazení, můžeme říct, že Dynamo bylo o gól lepší. V první třetině nás Pardubice paradoxně přestřílely a my jí vyhráli 1:0. Byly živější a hokejovější, my jsme museli dotahovat a mohli taky nějaký gól dát, ale řekl bych, že výhra domácích byla spravedlivá.