16.11.2023

Pardubičtí junioři udrželi čisté konto proti Vítkovicím a pokračují ve vítězné sérii!

Pardubičtí junioři vyzvali v rámci třiadvacátého kola juniorské Extraligy Vítkovice. Domácím se povedl perfektně vstup do utkání, a již po úvodních dvaceti minutách vedli o tři branky. Ve druhé třetině byly lepší Vítkovice, ale žádnou šanci nevyužily, na rozdíl od Dynama, kterému se podařilo navýšit vedení. Závěr zápasu byl již v režii Pardubic, které vstřelily dvě branky a udržely čisté konto.

Extraliga juniorů, 23. kolo, čtvrtek 16.11.2023, Pardubice, enteria arena

Vítkovice

6:0
3:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 03:17 Kalužík (Tomas, Hebek; 5/5), 08:26 Burda (Yevtiekhov, Gromadzki; 5/5), 18:09 Tomas (Jaša, Koudelka; 5/5), 36:25 Tomas (Jaša, Kaštánek; 5/5), 45:22 Jaša (Kalužík, Gromadzki; 5/4), 53:43 Bartoň (Yevtiekhov, Pilař; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Pilný – Hájková, Smetková. Diváci: 80. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 49:39. Průběh utkání: 6:0.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Vápeník, Rájek, Hebek, Kaštánek – Yevtiekhov, Pavlata, Krčál, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Tomas, Jaša.
Vítkovice: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Hanák, Muroň, Přibyl, Žídek, Štiak, Tobola, Krejsa, Milata, Vehovský, Chlán, Saxa.

Perfektní vstup do zápasu předvedlo domácí Dynamo, které šlo již ve čtvrté minutě do vedení. Postaral se o to Tadeáš Kalužík, který se po přihrávce Tomase dostal do situace dva na jednoho, kterou vzal na sebe a tvrdou střelou otevřel gólové skóre zápasu – 1:0. O pět minut později domácí Pardubice zvyšovaly na rozdíl dvou branek. Tentokrát Daniel Burda našel po rychlé akci skulinku ve výstroji vítkovického gólmana a zvýšil vedení domácích – 2:0.

Ve dvanácté minutě mohlo přijít snížení, ale Vilémovi se podařilo vychytat střelu Hanáka, jenž dostal kotouč do prostoru mezikruží, odkud zakončoval nad beton pardubického gólmana. Závěrečná tečka za první třetinou přišla až necelé dvě minuty před koncem třetiny, kdy podobně jako u prvního gólu vyslal Kaštánek Radka Tomase, který vzal situaci dva na jednoho na sebe a rozvlnil vítkovickou síť potřetí – 3:0.

Podobně jako v první třetině, mohla přijít rychlá branka Pardubic. Burda perfektně vystihl vítkovickou přihrávku na modré čáře a v situaci dva na jednoho našel na druhé straně Bartoně, kterému však nevyšel blafák, a tak se skóre neměnilo. Vítkovice si následně vytvářely více šancí než domácí. Ta největší přišla v šestatřicáté minutě potom, co se Štiak probojoval do prostoru mezikruží, odkud z otočky vypálil, ale jeho šanci Vilém reflexivně vyrazil mimo nebezpečí branky. O necelou minutu později slavilo Dynamo počtvrté. O krásný gól se postaral Radek Tomas, který po přihrávce Jaši projel kolem pravého mantinelu až k brance Smolky, kde z úhlu uklidil puk pod břevno – 4:0.

Závěr zápasu probíhal vesměs v režii pardubického Dynama, které v šestapadesáté minutě zvyšovalo již na rozdíl pěti branek poté, co Tomáš Jaša zužitkoval delší pobyt v útočné třetině – 5:0. Ve čtyřiadvacáté minutě se Dynamo mohlo radovat pošesté, ale i přes dobře vystiženou přihrávku Kubíčka, a jeho následný samostatný únik gól nepadl. Pardubice však neotálely a šestou branku přidaly o jednadvacet vteřin později, kdy závěrečnou tečku za zápasem udělal Šimon Bartoň, jenž se dobře zorientoval v před brankovém prostoru a uklidil puk mezi tři tyče – 6:0. Dynamo tak ze zápasu odchází s plným počtem bodů a čistým štítem!

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) – „Jsem rád že jsme dobře vstoupili do utkání. Myslím si, že jsme tam nějakou dobu kontrolovali hru a podařilo se nám vsítit první branku. Poté si myslím, že jsme trochu polevili a nekryli jsme před brankový prostoru, kde si soupeř vytvořil několik šancí a Vilda (Vilém) chytil prázdnou branku, což nám hrozně pomohlo. Potom jsme se zase obrátili k naší hře a myslím si, že rozhodl gól na 4:0, kdy jsme my byly ten tým, který tahal za kratší konec, ale naštěstí jsme dali ten gól a uhráli jsme to. Jsem hrozně rád za tři body a doufám, že v tom budeme pokračovat.“

Darek Stránský (HC Vítkovice Ridera) – „Velice špatná první třetina z naší strany. Bylo to takové lehkovážné, pustili jsme domácí do dvou přečíslení. Jeden gól jsme dostali v závěru oslabení, kde jsme si tu situaci špatně rozebrali, a potom taková naivní snaha o nějakou hru v útočném pásmu. Byly tam nějaké situace dva na jednoho, poté ještě dorážka z druhé vlny, kde byl sám hráč, takže tím jsme si podle mého ten zápas absolutně zničili, a potom jsme neměli vůbec sílu překonat brankáře.“