26.2.2022

Junioři si nedokázali poradit na domácím ledě s Vítkovicemi

Pardubičtí junioři hostili na domácím ledě Vítkovice, i přes dobrý start Dynama vstřelili první branku zápasu hosté. V závěrečných dvou třetinách se pardubičtí junioři snažili vyrovnat, což se jim i díky dvěma trefeným tyčím nepovedlo a pět vteřin do konce upravily Vítkovice skóre zápasu na 0:2.

Extraliga juniorů, 5. kolo, sobota 26.2.2022, Pardubice, enteria arena

0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Slusarczyk (Marcis), 60. Macias. Rozhodčí: Lacina, Zeliska – Klouček, Hradil.. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Chabada, Koudelka – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.
Vítkovice: Bartošák – Hodinář, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Řepa, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Melovský, Skřipčák, Gebauer.

Dynamo vstoupilo do utkání lépe než soupeř a napadání rozehrávky Vítkovic mohlo přinést úvodní branku zápasu již v první minutě, poté co se Novotnému podařilo sebrat puk bránícímu hráči a přihrát na Štetku, na kterého byla však přihrávka moc dlouhá. Dynamo pokračovalo v napadání a asi největší šanci Pardubic v první třetině si vybojoval Lichtag, jež sebral puk před brankou Vítkovic, ale jeho střela těsně minula pravou tyč Bartošákovy branky.

Vítkovice dokázaly vyrovnat síly a následně vsítit první branku v zápase z hole Jakuba Slusarczyka, kterého přesnou přihrávkou našel Marcis a vyslal ho do samostatného protiútoku, ve kterém nezaváhal a poslal Vítkovice do vedení – 1:0.

Druhá třetina začala o něco opatrněji. První velkou šanci si vybojovaly Vítkovice, ale díky dvěma bleskovým zákrokům Matěchy nedokázali hosté zvýšit vedení. Dynamo nezahálelo a o několik minut později měl šanci na srovnání Kloz, ten sebral puk v obranném pásmu a díky průniku kolem pravého mantinelu se probojoval až před branku Bartošáka, avšak jeho střela prolétla kousek vedle tyče vítkovické branky. Největší šance třetiny přišla ale v sedmatřicáté minutě, kdy se k puku dostal Bialy, jež střelou z mezikruží protáhl Matěchu, který prudkou střelu vyrazil nad branku.

V závěrečné části zápasu se domácí Dynamo tlačilo do branky Vítkovic. Toho mohl využít Herčík, jež svou střelou od modré trefil tyč vítkovické branky. Pardubické neštěstí pokračovalo o minutu později, kdy se Kaplan dostal do nájezdu na brankáře, avšak svou bekhendovou střelou orazítkoval pouze břevno Bartošákovy branky. V závěru zápasu vyzkoušel pardubický celek hru bez gólmana, čehož využil Tomacz Krzysztof Macias, který tak upravil skóre zápasu na konečných 2:0.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice) – Jsme zklamaní z prohry, jelikož v první třetině jsme začali slušně, ale nedokázali jsme žádnou šanci proměnit v gól, naopak jsme inkasovali po střídaní, kdy jsme měli tlak, což byla zbytečná ztráta. Poté jsme se to snažili po celé utkání otočit, ale náš tlak byl slabý. Měli jsme málo střelby, necpali jsme se do brankoviště a soupeř si to poctivou hrou pohlídal.