17.3.2022

Pátá výhra v řadě! Junioři rozstříleli na domácím ledě Vítkovice

Ve třetím po sobě jdoucím domácím utkání přivítali pardubičtí junioři Vítkovice. Už od začátku bylo Dynamo aktivnějším týmem, což se projevilo také na skóre, kdy šly Pardubice po první třetině do vedení 2:0. Bleskový start do druhé třetiny se povedl juniorům Pardubic. Ti již v druhé minutě druhé třetiny vedli o čtyři branky. Ve třetí třetině dokázaly Vítkovice vstřelit branku, avšak Dynamo ještě do konce třetiny odpovědělo a dovedlo zápas do zdárného konce.

Extraliga juniorů, 11. kolo, čtvrtek 17.3.2022, Pardubice, enteria arena

Vítkovice

6:1
2:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 04:40 Nedelka (Herčík; 5/4), 09:53 Herčík, 20:52 Šťastný (Tvrdík; 5/5), 21:01 Pavlata (Costa, Lichtag; 5/5), 35:46 Štetka (Gromadzki; 5/5), 56:44 Pavlata (Štetka; 5/4) – 50:30 Krejsa (Kubík; 5/5). Rozhodčí: Veselý, Úlehla – Kis, Lučan. Diváci: 70. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Střely na branku: 2:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Bárta, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Vítkovice: Bartošák (Irgl) – Bialy, Smolka, Puchala, Kosina, Řepa, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Melovský, Skřipčák, Kubík, Gebauer.

Lepší vstup do zápasu předvedlo domácí Dynamo, kterému se již v páté minutě podařilo skórovat. Pardubičtí junioři dokázali využít přesilovou hru, poté, co Daniel Herčík sebral puk v obranné třetině a vyslal Adama Nedelku do rychlého protiútoku, ten svým zakončením nad beton Bartošáka otevřel skóre zápasu – 1:0. O pět minut později se díky napadání ocitl v dobré pozici Daniel Herčík, který se po chybě obránce zmocnil puku a střelu do pravého horního rohu zvýšil vedení Dynama o dvě branky – 2:0.

Snový start do druhé třetiny se podařil domácím. Po necelé minutě hry obral Tvrdík o kotouč bránícího hráče a bleskovou přihrávkou našel volného Ondřeje Šťastného, který svou střelu poslal za záda Bartošáka – 3:0. Devět vteřin po prvním gólu přišla druhá rána pro Vítkovice, jelikož kombinaci Dynama tvrdou ránou zakončil Dominik Pavlata a zajistil Pardubicím čtyřbrankové vedení. Zápas byl poté vyrovnaný až do 36. minuty, kdy se rychlou akcí do útočné třetiny dostal Gromadzki, jež adresoval přihrávku na Pavola Štetku, jehož střelou k tyči zakončil druhou třetinu – 5:0.

Vyrovnanou třetí třetinu prolomil až v 51. minutě gól Vítkovic. Kubík probruslil kolem pravého mantinelu a křižnou přihrávkou našel před brankou volného Josefa Krejsu, ten měl již jednoduchou úlohu zakončit puk do odkryté branky, což provedl – 5:1. Dynamo ještě do konce zápasu dokázalo odpovědět, a to díky Dominiku Pavlatovi, tomu se podařilo dorazit puk za záda Irgla po střele Štetky – 6:1. Zbylý čas si již Pardubice pohlídaly a berou tak důležité tři body do tabulky play off.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice) - „Jsme rádi, že jsme získali tři body, ale jak už jsem několikrát říkal, tak každé utkání hrajeme o všechno. Měli jsme perfektní vstup do zápasu, přestříleli jsme Vítkovice devatenácti střelami a myslím si, že jsme od začátku diktovali tempo hry a nedali jsme soupeři žádnou šanci.“