2.2.2022

Série výher pokračuje. Dorost porazil na domácím ledě Brno

Pardubičtí dorostenci hráli další zápas s Brnem. První třetina skončila bez gólu, ale ve druhé se prosadili dva pardubičtí hráči. Dynamo vyhrálo nad Brnem 3:0 a Matěcha si připsal čisté konto.

Extraliga dorostu, 1. kolo, úterý 1.2.2022, Pardubice, enteria arena

Technika Brno

3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 29:10 Kučera, 30:48 Turena (Novák; 5/5), 44:06 Fiala (Kučera, Dostál; 5/5). Rozhodčí: Labuta – Hájková, Kopecký. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Střely na branku: 6:0. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Straka, Kaštánek – Lempach, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Pražan, Novák, Turena, Vrba, Kučera.
Technika Brno: Hnízdil – Vildomec, Pospíšil, Hrabinec, Pajer, Čaňo, Hejduk – Sladký, Netopil, Apolenář, Straka, Janík, Pálkovič, Novotný, Szemmelroth, Smrž, Hladký, Hamák.

Na začátku první třetiny si hned hostující celek zahrál přesilovou hru, při níž si Matěcha, připsal několik úspěšných zákroků. Poté se hnal do útoku pardubický Oliva, který jen ale trefil Hnízdilovu lapačku. Třetina se pak odehrávala v klidném tempu, ani jeden z týmů si nevytvořil větší šanci. Přesně se zazvoněním sirény byl vyloučen domácí Turena za podrážení, ale přesilová hra se odehrávala až ve druhé třetině.

Pardubice se po uplynutí devíti minut ve druhé třetině radovaly, kdy po samostatném úniku se prosadil Dominik Kučera - 1:0. Po minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, Novák s Turenem se dostali před Hnízdila a druhý jmenovaný překonal hostujícího brankáře - 2:0. Ve druhé třetině se už nic vážného nestalo.

Ihned na začátku třetí třetiny přidalo Dynamo třetí branku, tentokrát se o ní postaral Adam Fiala, který střílel z pravého kruhu - 3:0. Třetina se pak hlavně odehrávala ve středu kluziště. Do větší šance se pak dostal brněnský Netopil, ale Matěcha střelu zastavil. Ke konci třetiny byli vyloučeni hráči z obou celků. Pardubice ale nepustily hosty před Matěchu a vyhrály 3:0 a připsaly si sedmou výhru v řadě.