19.2.2022

Dorost rozstřílel Techniku Brno. V zápase zářil Novák

Pardubičtí dorostenci hráli další zápas v Brně. V tomto utkání Dynamo nastřílelo osm branek a o čtyři z nich se postaral Jakub Novák. Pardubice vyhrály na ledě Brna 8:3.

Extraliga dorostu, 16. kolo, sobota 19.2.2022, Brno, Hokejové haly dětí a mládeže

Technika Brno

3:8
1:1, 1:3, 1:4
Branky a nahrávky: 01:55 Apolenář, 06:26 Novák (Kučera; 5/5), 24:42 Fiala (Novák; 5/5), 27:06 Hiemer (Oliva; 5/5), 36:04 Kaštánek (Lempach; 5/5), 37:10 Sladký (Pálkovič;5/5), 45:00 Pilař (Lempach; 5/5), 46:36 Novák (Kaštánek; 5/5), 47:15 Smrž, 56:18 Novák (Úlehla, Kučera; 5/5), 56:36 Novák (Úlehla, Turena; 5/5) . Rozhodčí: Šmíd – Šobáň, Jurčík . Vyloučení: 3:2 . Využití: bez využití . V oslabení: . Diváci: 32 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:1, 1:3, 1:4 .
Technika Brno: Hnízdil – Vildomec, Pospíšil, Hrabinec, Pajer, Čaňo, Hejduk – Sladký, Netopil, Apolenář, Langmann, Pálkovič, Novotný, Smrž, Hladký, Janovský, Hamák.
Dynamo Pardubice: Antoš – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Kaštánek – Kantor, Bartoň, Hiemer, Lempach, Dostál, Pilař, Fiala, Novák, Turena, Kučera.

Ihned po vhazování se do samostatného úniku dostal brněnský Apolenář, který uklidil puk za záda Antoše – 1:0. V šesté minutě bylo ale vyrovnáno, kdy Kučera nahrával Jakubovi Novákovi, a ten z mezikruží propálil Hnízdila – 1:1. Třetina se poté odehrávala ve vyrovnaném tempu, oba celky si nedokázaly vytvořit větší šanci. Ke konci první třetiny byl vyloučen pardubický Kantor a domácí si tak zahráli přesilovou hru, při níž Apolenář střílel od modré, ale Antoš zasáhl lapačkou.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen domácí Hrabinec a Pardubice si zahrály přesilovou hru, kterou nevyužily, ale pět vteřin po skončení přesilovky šlo Dynamo do vedení, kdy si před Hnízdila najel Adam Fiala a ten poslal kotouč za záda domácího brankáře - 1:2. O tři minuty později Filip Hiemer prostřelil brněnského Hnízdila a poslal tak Pardubice do dvoubrankového vedení 1:3. Ve 36. minutě přidaly Pardubice čtvrtou branku, tentokrát se o ní postaral Tom Kaštánek – 1:4. O dvě minuty později Technika snížila skóre na dvě branky, Antoše překonal Sladký – 2:4.

Ve třetí třetině se dostal do útoku Lempach s Vítem Pilařem, první jmenovaný nahrával druhému a ten zakončoval – 2:5. O minutu později Dynamo přidalo šestou branku, Jakub Novák přidal svůj druhý gól v zápase – 2:6. Ve 47. minutě Michal Smrž z mezikruží překonal Antoše – 3:6. Před koncem utkání Dynamo přidalo sedmou branku, o kterou se postaral Jakub Novák a tím si i připsal hattrick – 3:7. Ale Pardubicím sedm branek nestačilo a o pár vteřin později Jakub Novák přidal osmou trefu a zároveň svůj čtvrtý gól v zápase – 3:8. To bylo v zápase vše a Pardubice vyhrály na ledě Techniky 8:3.