8.3.2024

Obrat po špatném úvodu přinesl juniorům druhý bod v předkole play off

Hokejisté Pardubic zvládli den po čtvrteční výhře 4:1 ovládnout ve Vítkovicích i druhé utkání předkola play off DHL extraligy juniorů. Ridera sice brzy vedla o dva góly, ale Dynamu se podařilo skóre otočit. K vítězství 4:2 přispěli svými trefami v první části Adrian Gromadzki, v té další Oleksij Jevtěchov s Tomem Kaštánkem a v závěrečné Dominik Pavlata. Celek z východních Čech tak může už v pondělí v enteria areně vybojovat postup do čtvrtfinále.

Extraliga juniorů, PŘ2, pátek 8.3.2024, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

2:4
2:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 01:40 Tobola (Milata, Štiak; 5/5), 01:47 Slusarczyk (5/5) – 15:15 Gromadzki (Fiala, Burda; 5/4), 30:19 Yevtiekhov (Pilař, Kaštánek; 5/5), 41:53 Kaštánek (Kubánek; 5/5), 53:35 Pavlata (Koudelka, Yevtiekhov; 5/4). Rozhodčí: Grygera, Rapák – Bartoň, Tvrdý. Diváci: 259. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Střely na branku: 35:43. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Vítkovice: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Milata, Slusarczyk, Saxa, Hanák, Žídek, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Fojtík, Chlán.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Pilař, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Dynamu se úvod zápasu vůbec nepovedl. Už ve druhé minutě brankář Lukáš Vilém inkasoval po ráně Tomáše Toboly a sedm sekund poté se Vítkovice dostaly do vedení 2:0. Hned po buly totiž úspěšně zaútočil Jakub Ślusarczyk, na jehož trefu hostující trenéři v čele s Jakubem Vencem zareagovali oddechovým časem. Jejich svěřenci svůj výkon skutečně zlepšili a nedovolili soupeři dále navyšovat náskok.

Ve zbylém průběhu první třetiny se Východočeši mimo jiné ubránili v oslabení, nevyužili dvě přesilovky a především naopak zužitkovali svoji třetí početní převahu. Adrian Gromadzki tedy v 16. minutě přesnou dorážkou Fialova střeleckého pokusu snížil na 2:1. Konec úvodního dějství zpestřila bitka střelce pardubického gólu a domácího Josefa Krejsy, za niž oba hráči dostali trest na pět minut plus do konce utkání.

Po přestávce se hosté pokoušeli o vyrovnání na 2:2, na které přece jen dosáhli v polovině základní hrací doby. Po Pilařově asistenci poslal puk za záda Jakuba Smolky i za přispění odrazu od tyče Oleksij Jevtěchov. Ostravané si chtěli vzít ztracenou výhodu ve skóre zpátky, navzdory šancím a dvěma přesilovým hrám se však neprosadili. Ve zbytku prostřední periody nebyl přesný ani nikdo z Pardubic.

Ve 42. minutě junioři z města perníku dokonali obrat. Opět jim pomohl také šťastný zásah brankové konstrukce, gólovou střelu na 2:3 z vítkovického pohledu si připsal konkrétně Tom Kaštánek. Rovněž třetí třetina nabídla vyloučení na obou stranách, přičemž jedno z nich v 54. minutě hokejisté Dynama potrestali. Na 2:4 upravil a svůj tým ještě více k výhře přiblížil nejproduktivnější hráč mužstva Dominik Pavlata. Pardubická dvacítka si v závěru druhé vítězství v sérii vzít nenechala, a to ani při sokově hře bez gólmana.