12.3.2024
Redakce, foto: Ronald Hansel

Junioři druhý mečbol proti Vítkovicím využili a jsou ve čtvrtfinále

Junioři v pondělí ještě proti Vítkovicím nevyužili možnost postupu, v úterý už ale nenechali nic náhodě a po poctivém výkonu přes svého soupeře postoupili po výhře 3:1 do čtvrtfinále. Čtvrtfinálovým soupeřem Dynama budou třinečtí Oceláři, série začíná v pondělí 18. března.

Extraliga juniorů, PŘ4, úterý 12.3.2024, Pardubice, enteria arena

3:1
2:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 03:27 Gromadzki (Tvrdík, Hebek; 5/5), 17:48 Fiala (Kalužík; 4/4), 54:16 Helikar (Koudelka, Jaša; 5/5) – 06:26 Vehovský (Puchala, Přibyl; 4/5). Rozhodčí: Kostourek, Zeliska – Hájková, Jiruška. Diváci: 215. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Vilém – Chabada, Koudelka, Kubánek, Švec, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Pilař, Jaša, Helikar.
Vítkovice: Irgl – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Přibyl, Žídek, Štiak, Fasner, Kovalčík, Tobola, Krejsa, Milata, Vehovský, Chlán.

Dynamo se v 5. minutě dostalo do vedení, když nahození Tvrdíka na hraně brankoviště dostal do brány důrazný Adrian Gromadzki – 1:0. Následovala přesilová hra domácích, jenže v ní nejprve obraně ujel Kovalčík, který bekhend nedotáhl. O pár vteřin později už ale hosté srovnali, když naznačením oklamal obránce Maxim Vehovský a zakončil do protipohybu Viléma – 1:1. Tlak Pardubic se neustále postupně nabaloval a vyústil ve 13. minutě v dvojšanci, která zůstala nevyužita. Nejprve Švec našel na druhém mantinelu Kalužíka, jenž minul. Následně špatná rozehrávka hostů umožnila střílet z hranice brankoviště Tomáši Jašovi, ale ten také netrefil bránu. Na druhé straně byl na chvíli volný Robert Chlán, čehož využil téměř dokonale. Jeho střela švihem zazvonila za zády Viléma. Ještě před první přestávkou se Východočeši dostali do vedení, když zpoza brány našel Kalužík Adama Fialu, který pohotově dostal puk za záda Irgla – 2:1.

Druhá třetina už byla na šance o něco klidnější, oba týmy hlavně hleděly na obrannou fázi. Ve 26. minutě se do tutové šance dostal domácí Daniel Burda, proti jehož střele z první ale vytáhl skvěle lapačku Irgl. Ve 38. minutě to z rohu zkoušel Slusarczyk, u tyče si všiml špatně pokrytého prostoru brankář Viléma. Ten ale nakonec s kusem štěstí situaci vyřešil.

V úvodu třetí třetiny dobře Dynamo sehrálo přesilovou hru, a i když se v ní neprosadilo, zejména střela Švece těsně vedle brány nemohl nechat Irgla klidného. Střelu Gromadzkiho následně Irgl skvěle zastavil, když se natáhl na brankové čáře. To běžela zhruba 50. minuta a ani jeden tým se nepouštěl do zbytečných útočných akcí. Po ubránění Helikarova trestu to byl právě Jan Helikar, který pod břevnem tečoval nahození Koudelky mimo dosah Irgla a pět minut před koncem dal Dynamu velkou naději – 3:1. Domácí ale ukázkově bránili a Ostravany v posledních minutách nepouštěli do vůbec žádného tlaku. Naopak to mohl být Burda, který mohl počtvrté překonat Irgla, to se nepovedlo. Mrzet to ale Dynamo nemuselo, protože po vítězství 3:1 si zajistilo postup do juniorského čtvrtfinále.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Naprostá spokojenost s taktickými věcmi. Včera jsem tady stál a byl jsem z toho rozladěný. Je skvělé, že nám to soupeř nedal zadarmo, protože takové zápasy s těžkými soupeři, kteří hrají urputně, nám hodně dají. Všichni to vzali úplně suprově. Bylo to 2:1, potom jsme dali důležitý třetí gól, protože tam se ta nervozita kumuluje. Za stavu 3:1 jsme se zklidnili a dohráli jsme to s urputností, která nám ne úplně vždy voní. Dneska jsme to vzali za své a šli jsme si zkušeně za vítězstvím. Není to o tom dávat sedm gólů, je dobré vyhrávat 2:1, v play off se takhle hraje. Přijdou ještě další těžké zápasy a musíme hrát tak, jak jsme odehráli dnešní zápas.“