1. kolo, pátek 12.9.2003 od 17:30 hodin, ČEZ Aréna Plzeň
Plzeň

Branky a nahrávky: 21:21 Dvořák (Krátoška, Nedoma), 39:50 Hurtaj (Vostřák), 57:59 Matějovský – 46:05 Dopita (Sýkora, Divíšek). Rozhodčí: Bolina – Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7249. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Plzeň: Barta – Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma, Vobořil, Cartelli, M. Výborný – Andrašovský, J. Straka, Sedlák – Dvořák, Krátoška, Matějovský – Vostřák, Hurtaj, Adamský – Bílek, Švík, Důras. Trenéři: Rostislav Čada a Miroslav Přerost.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Duben, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal – Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – F. Mrázek, Dopita, Pištek – Kolář, Koukal, Razingar. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

První utkání v letošní sezoně Pardubicím body nepřineslo. Na plzeňském ledě prohrávaly po dvou třetinách 0:2, poté sice Jiří Dopita po nahrávce Petra Sýkory snížil, ale prohru svého týmu 1:3 neodvrátil. „Domácí byli pohyblivější a dali do hry více srdce. My jsme hráli příliš profesorsky, bez pohybu. V cestě nám stál i výborný brankář Barta,“ řekl trenér Říha. Ve čtvrtém útoku překvapivě nahradil Průchu další mladík Razingar.

Úvodní opatrnou třetinu ozdobily pouze jisté zásahy obou brankářů – Libora Barty a Adama Svobody. Až na začátku druhé části se Krátoška s Dvořákem dostali do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný poslal Plzeň do vedení. Pardubice poté zlepšily herní projev, vytvořily si šance, ale Blažek, Lubina, Petr Sýkora ani jeho bratr Michal brankáře Bartu nepřekonali a tak zákonitě udeřilo na druhé straně. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny Vostřákovo nahození od mantinelu tečoval ze vzduchu Hurtaj a Svoboda již na změnu směru kotouče zareagovat nestačil.

Třetí třetinu zahájily Pardubice přesilovkou, ale Bartu překonaly až ve 47. minutě. Do té doby spíše nenápadný Dopita, přesnou střelou do protipohybu plzeňského gólmana snížil na 2:1. „Bylo to Jirkovo první utkání, snažil se, ale bylo vidět, že vázla souhra, ať hrál s kýmkoliv. Nechci ale vyzdvihovat jednotlivce, zklamali jsme jako tým,“ smutnil po zápase Říha. Ve 49. minutě nevyužily Pardubice 34 vteřinou přesilovku pět na tři, o minutu později obdržel osobní trest za protesty Ladislav Lubina. Největší šance na vyrovnání měli na holi Kudrna a Mrázek, ale neuspěli. Dvě minuty před koncem tvrdou střelou od modré potvrdil Matějovský tři body pro Plzeň. Závěrečná pardubická power play již změnu skóre nepřinesla.

Rostislav Čada (HC Lasselsberger Plzeň): „Do zápasu jsme vstoupili s velkou agresivitou a dařilo se nám udržet vysoké tempo po celých šedesát minut. Tím pádem jsme si vytvořili i hodně šancí a hosty jsme předčili bojovností. Hodně nám pomohli výteční diváci.“

Miloš Říha (HC Pardubice): „Domácí byli pohyblivější, dali do hry více srdce. My jsme hráli příliš profesorsky, bez bruslení a pohybu a neproměnili jsme ani vyložené šance. V cestě nám stál i výborný brankář Barta.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
12.9.03 Plzeň – Dynamo Pardubice 3:1