Tipsport extraliga ledního hokeje, ČF2, úterý 2.3.2004, ČEZ Arena Pardubice

5:2
1:0, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 19. Lubina (M. Sýkora), 26. Dopita (Blažek, Čáslava), 38. Mudroch (Dopita, Blažek), 42. Kudrna (Lubina), 50. Blažek (Průcha, Dopita) – 21. Andrašovský (J. Straka), 31. M. Straka (Matějovský). Rozhodčí: Bolina, Jebavý – Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 9210. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2. Stav série: 2:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Duben, Pácal – Průcha, Dopita, Blažek – P. Sýkora, Divíšek, Procházka – Kudrna, Mikeska, Lubina. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Plzeň: Málek – Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček, Dobrovolný – Dvořák, Špaňhel, Kracík – Paroulek, J. Straka, Andrašovský – Vostřák, M. Straka, Matějovský. Trenéři: Miroslav Přerost a Jiří Kučera.

Pardubičtí hokejisté potvrdili i v druhém utkání čtvrtfinálové série proti Plzni roli favorita a po výhře 5:2 si povezou k pátečnímu a sobotnímu pokračování na západ Čech náskok 2:0 na zápasy. Opět se na tom výrazně podílel útok Jiřího Dopity a zkušený centr si po čtyřech asistencích z prvního klání připsal další tři body za gól a dvě přihrávky.

Pardubice se musely obejít ve druhém utkání bez útočníka Koláře, který je po operaci ramena a sezona pro něj skončila, a beka Luži, jenž laboruje se zraněným kotníkem. Oba celky nastoupily oproti pondělnímu utkání jen se třemi útoky. Do sestavy Východočechů se vrátil po žaludečních potížích Jaroslav Kudrna, naopak jen na lavičce zůstali Razingar, Koukal a Pištek.

Hned třetí minuta naznačila, že Málek bude mít v brance hodně práce. Blažek dostal přihrávku do otevřené obrany, ale jeho střelu plzeňská opora vyrazila betonem. Vzápětí musel ukázat své umění i jeho protějšek Svoboda, který se vyznamenal proti Josefu Strakovi, a z protiútoku ztroskotal na Málkovi Petr Sýkora. Hosté postupem času přiostřili a dvakrát šli do oslabení, ale Pardubice se neprosadily, stejně jako ve zkrácené početní převaze Plzeň.

Hned po návratu z trestné lavice se dostal k puku Divíšek, vysunul rozjetého Petra Sýkoru, ale po jeho sólu byl úspěšnější opět Málek. Tlak favorita sílil. Divíšek okamžitě po neúspěšné dorážce ještě trefil horní tyč, Průchova bomba letěla vysoko a zuby si vylámal na Málkovi i Lubina. Pácalovu přihrávku mu sklepl do nájezdu plzeňský Cartelli, ale hostující gólman blafák vystihl. Málek kapituloval až 79 sekund před koncem první části, kdy po Lubinově průniku pomohli puku do branky hostující hráči.

Vstup do druhé třetiny vyšel Západočechům a po 53 sekundách dorážel po akci Josefa Straky úspěšně Andrašovský. Domácí měli stále navrch, ale série střel Michala i Petra Sýkorových a Divíška na stavu nic nezměnila. V 26. minutě neuspěl bekhendovým pokusem před Svobodou Špaňhel a z následné akce už Plzeň inkasovala. Blažek předložil puk před branku Dopitovi, který se nemohl mýlit.

Svěřenci Miroslava Přerosta však opět dotáhli. Vostřákovu střelu ještě Svoboda skvělým zákrokem zlikvidoval, ale o dvě minuty později neměl na doklepnutí Michala Straky nárok. Pardubicím pomohla k opětovnému vedení početní převaha, kterou jim nabídlo špatné střídání hostů. Po půl minutě trestu skončil v brance Mudrochův pokus od modré čáry.

Po 52 vteřinách třetí části reklamovali domácí po Dopitově objetí branky a následném zakončení gól, ale po poradě s videorozhodčím sudí usoudili, že nebyl. Vzápětí ale plzeňská obrana chybovala, Málek ještě zastavil Lubinův nájezd, ale Kudrna dorážkou přiblížil druhou výhru. Deset minut před koncem dal výsledku definitivní podobu po Průchově tyčce Blažek. Plzeňský bek Výborný pak trefil tyč a ani po dalších příležitostech se už hostům překonat Svobodu nepodařilo.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Plzeň opět nastoupila s přemírou snahy a agresivity. Chtěli nás zaskočit dohráváním zákroků. Nenechali jsme se vyprovokovat a vytvořili jsme si spoustu šancí. Oceňuji trpělivost mužstva, které si počkalo na chyby soupeře. I když Plzeň dvakrát vyrovnala, zvládli jsme zápas perfektně a strhli ho na svou stranu.“

Jiří Kučera (HC Lasselsberger Plzeň): „Chtěl bych poděkovat hlavně rozhodčím, že odpískali dneska perfektní zápas, protože kdyby to bylo jako včera, tak bychom hráli pořád ve čtyřech a ve třech. Udělali jsme ale po našem druhém vyrovnání chyby a Pardubice nás za ně perfektně potrestaly.“