17.2.2024

Třetí výhra v řadě! Junioři doma porazili Přerov

Pardubičtí junioři v rámci dalšího kola přivítali Přerov. První gól padl na konci první třetiny, kdy otevřel skóre Tadeáš Kalužík. Ve druhé části padly čtyři branky, po dvou na každé straně, ale rozhodovala až třetí třetina. Výhru Dynama zpečetil Dominik Pavlata, který se trefil do prázdné branky.

Extraliga juniorů, 23. kolo, sobota 17.2.2024, Pardubice, enteria arena

Přerov

4:2
1:0, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 18:52 Kalužík (Fiala, Hebek; 5/5), 25:25 Helikar (Švec, Jaša; 5/5), 33:00 Švec (Gromadzki, Pilař; 5/5), 57:54 Pavlata (Fiala; 5/5) – 21:26 Holík (Billa, Švejda; 5/3), 33:21 Hanák (Kolařík, Švejda; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Micka – Kotlík, Thuma. Diváci: 90. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Kaštánek – Pilař, Helikar, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Yevtiekhov, Novotný, Jaša.
Přerov: Žurek – Tomiga, Billa, Pekr, Holík, Bárta, Škňouřil, Janek – Kolařík, Nášel, Ozollapa, Kuchta, Mots, Hlávka, Buršík, Hyža, Švejda, Hradil, Hanák, Mašek.

Hned na začátku první třetiny mohli jít Zubři do vedení, kdy se před Tuláčkem sám zjevil Ozollapa, ale při střele zaškobrtl a puk šel tak mimo pardubickou branku. Poté se ke střele dostal přerovský Tomiga a Tuláčka zachránila tyčka. V osmnácté minutě padla první branka, a to na straně Dynama, kdy si na pravý kruh najel Tadeáš Kalužík, který se přesně trefil za Žurkova záda - 1:0.

V úvodu druhé části si Přerov zahrál přesilovku pět na tři, kterou využil, Jan Billa se trefil mezi betony Tuláčka a díky tomu tak vyrovnal - 1:1. O pár minut později šly Pardubice znovu do vedení, přesně pod břevno se trefil Jan Helikar - 2:1. Poté dostal Helikar dobrou přihrávku a mohl zakončovat do odkryté branky, ale minul. Ve 33. minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, Martin Švec propálil vše co mu stálo v cestě - 3:1. Zubři na tento gól ihned zareagovali, do samostatného úniku se dostal Jan Hanák, který skóroval - 3:2.

Na začátku třetí třetiny se nic vážného nestalo, až do 51. minuty, kdy byl za faul pardubický Rájek vyloučen do konce zápasu a Přerov tak dostal možnost hrát pětiminutovou přesilovku. Pardubice ale toto oslabení skvěle zvládly. Poté Přerov odvolal brankáře a nato Pardubice vstřelily gól. Do prázdné branky se prosadil Dominik Pavlata, který tak zpečetil výhru Dynama 4:2.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) „My jsme vůbec nezachytili první třetinu, kde soupeř si myslím, že byl aktivnější, víc chtěli hrát. Hráli víc kompaktněji jak my. Zároveň pak ke konci třetiny se to docela zvedlo. Dali jsme na 1:0 a nějakým způsobem jsme pak v tom chtěli pokračovat, ale ke konci té první třetiny jsme udělali hloupý faul a pak jsme přišli pozdě, protože jsem si museli něco říct v kabině. Soupeř využil přesilovku 5 na 3. Když jsme pak odskočili na 3:1 a byla škoda, že pak jsme dostali ten gól po naší hloupé chybě, kdy jsme soupeři umožnili jet sami na bránu a ve třetí třetině jsme věděli, jak k tomu týmu přistoupil. Myslím si, že takhle se bude hrát play-off, kde půjde o každý kousek ledu. Kde to bude bojovnost. A ta síla toho týmu se ukázala, že jsem rád, že jsme to dneska zvládli."