1.9.2024

První juniorské derby ovládl Hradec, odvezl si výhru 6:3

První zápas, první východočeské derby! Bohužel pro domácí Dynamo nedopadlo úspěšně, neboť prohrálo 3:6. Hradec se ujal vedení už ve čtvrté minutě, kdy se prosadil Petr Hrdlička. Pardubice na tento gól odpověděly a vyrovnaly zásluhou Oleksiiho Yevtiekhova. Mountfield ale postupně své vedení navyšoval a zastavil se na čísle 6. Dynamo se nevzdalo a ve třetí třetině ještě vstřelilo dva góly, kdy se trefili Teodor Vápeník a Tomáš Rolinek. Více už domácí tým zápas zdramatizovat neodkázal.

Extraliga juniorů, 1. kolo, neděle 1.9.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

3:6
1:2, 0:3, 2:1
Branky a nahrávky: 10:27 Yevtiekhov (Macek, Gromadzki; 5/4), 51:50 Vápeník (Krčál; 5/4), 59:28 Rolinek (Pavlata, Lučan; 5/4) – 03:40 Hrdlička (Prášek, Černý; 5/5), 14:20 Dommers (Černý, V. Aschenbrenner; 5/5), 30:43 Černý (Gašo; 5/4), 35:54 V. Aschenbrenner (Vyvial, Bezpalec; 5/5), 37:58 Vyvial (V. Aschenbrenner, Gašo; 5/5), 44:36 Hrdlička (Zámečník, Prášek; 5/5). Rozhodčí: Horák, Zeliska – Maňák, Teršíp. Diváci: 200. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:1. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 3:6.
Dynamo Pardubice: Tuláček (40. Moustafa) – Kubánek, Vápeník, Úlehla, Oliva, Lučan, Ruml, Křečan – Macek, Štěpánek, Rolinek, Dostál, Burda, Krčál, Korec, Gromadzki, Pavlata, Pilař, Lempach, Yevtiekhov.
Mountfield HK: Kasal – J. Aschenbrenner, Bezpalec, Janeček, Žaba, Forejtek, Fiala, Černý – Hendrych, Prášek, Vyvial, V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička, Gašo, Sláma, Zámečník, Frolík, Hora, Jón.

Na gól v prvním zápase Extraligy juniorů se nemuselo dlouho čekat, protože už ve čtvrté minutě Mountfield otevřel skóre. Před pardubickou branku se dostal Petr Hrdlička, který si sjel k pravé straně a zasunul puk za záda Tuláčka - 0:1. Zanedlouho poté přišlo vyloučení na hradecké straně a Dynamo první přesilovku využilo, jmenovitě Oleksii Yevtiekhov, který zblízka prostřelil Kasala - 1:1. Skóre se ale po chvilce zase hýbalo, jelikož Hradec vstřelil druhou branku, Valdis Dommers propálil Tuláčka mezi betony - 1:2. Před první sirénou se ještě skvěle předvedl Tuláček, který lapil do lapačky ostrou střelu Hrdličky.

Na začátku druhé třetiny se hned do šance dostali hosté, Fiala si najel do těsné blízkosti Tuláčka a pálil, ale pardubický brankář zareagoval betony. Ve třicáté minutě přišlo vyloučení, ale tentokrát na pardubické straně a také Hradec využil početní výhodu. Štěpán Černý od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:3. Pardubice si poté vytvořily dobrý tlak a měly plno šancí, ale bohužel žádná z nich neskončila gólem. Do dobré akce se například dostal Tomáš Rolinek, který si najel mezi kruhy a vyslal tvrdou střelu, ale Kasal bez problémů zasáhl. Ve 35. minutě se Mountfield počtvrté prosadil, Vojtěch Aschenbrenner se ocitl v samostatném úniku a bekhendovou kličkou překonal Tuláčka. O pár minut později už Hradec vstřelil pátý gól, o který se postaral Jan Vyvial - 1:5

Do třetí části vkročily Pardubice se změnou v brankovišti, do branky nastoupil Adam Moustafa. Ve 45. minutě zvýšil Hradec na rozdíl pěti branek. Petr Hrdlička si najel před Moustafu a vypálil, puk prošel okolo betonů do branky - 1:6. Dlouho poté se nic vážného nedělo až do 51. minuty, kdy se podruhé v zápase prosadilo Dynamo. Teodor Vápeník poslal puk přesně mezi tři tyče a využil tak další přesilovku - 2:6. Dynamo ještě ke konci třetiny přidalo třetí branku, kterou z dorážky vstřelil Tomáš Rolinek. Hradec si ale svoje vedení udržel a v prvním východočeským derby tak zvítězil 6:3.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): „Trošku jsme si představovali, že vstup do soutěže budeme mít lepší a nevím, proč jsme se připravili takhle a doufám, že si každý hráč sáhne do svědomí. Protože z naší strany to bylo šílené utkání. Nechtěli jsme se takhle prezentovat a myslím si, že v půlce utkání, když jsme měli dvě přesilovky, tak tam jsme mohli dát gól a korigovat na 2:2, ale bohužel se tak nestalo a po naší přesilovce soupeř odskočil na 3:1 a pak už bylo na ledě jenom jedno místo.“

Martin Vágner (Mountfield HK): „Tak my jsme zahráli první třetinu dobře, že jsme měli výborný start do zápasu, kde se nám podařilo vyhrát potom 3:1. Vlastně ta rozhodla celý zápas a ve třetí třetině jsme si drželi krok a děkujeme za vítězství a bylo to fajn.“