Pohár primátora měst, sobota 3.8.2024, Pardubice

Mountfield HK

4:3
Branky a nahrávky: 5. Fiala (Kalužík, Bartoň), 12. Rájek (Fiala, Úlehla), 16. Fiala (Bartoň, Kalužík), 32. Macek (Štěpánek) – 26. Vanags (Gašo, Zámečník), 33. Hornych (Sláma), 44. Samek (Gašo)
Dynamo Pardubice:
Mountfield HK:

Dynamo vstoupilo do derby s Mountfieldem aktivně a už v 5. minutě otevřelo skóre. Pěknou a rychlou souhrou na polovině soupeře se blýskl pardubický trojzubec Adam Fiala, Šimon Bartoň a Tadeáš Kalužík, první jmenovaný pak celou kombinaci zakončil přesnou ránou z mezikruží. Autor úvodní trefy se podílel také na druhém gólu, když vyzval obránce Štěpána Rájka ke střele z modré. Tvrdý projektil osmnáctiletého beka proletěl až do rohu brány a Pardubice tak pojistily své vedení, které znovu navýšily na začátku druhé třetiny. Už po 41 sekundách se opět prosadil produktivní útočník Adam Fiala, jenž se po pasu Šimona Bartoně ocitl sám před brankářem Mrázkem. Situaci vyřešil typickou bekhendovou stahovačkou a úspěšně tak režíroval už třetí gólovou akci týmu. Deficit však hradečtí junioři čtyři minuty před koncem druhého dějství stáhli, první branku Mountfieldu zapsal Nils Vanags, jehož rapidní střelu nad beton nedokázal gólman Lukáš Vilém chytit. Duel se v poslední patnáctiminutovce ještě přeci jen zdramatizoval. Dynamo sice v čase 31:21 znovu skórovalo, jenže Hradec o minutu později rychle odpověděl a navíc 90 vteřin před závěrečnou sirénou snížil na 3:4. Hra vabank ale už žádnou změnu stavu nepřinesla a pardubičtí junioři se tak mohli radovat z prvního vítězství.