13.8.2020

Pořádná přestřelka! Dynamo bere z derby bod

Tři dny, dva zápasy, dvě východočeská derby. Pardubice zavítaly na led rivala z Hradce Králové a na rozdíl od prvotního setkání viděli fanoušci hned jedenáct branek. Přetahovaná skončila dvojnásobnou přesilovou hrou v prodloužení, po které bohužel Dynamo padlo v poměru 6:5.

Generali Česká Cup , 4. kolo, čtvrtek 13.8.2020, ČPP aréna

Mountfield HK

6:5
0:1, 3:2, 2:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 13. Tybor (5/5), 25. Mandát (Svačina, Poulíček; 5/4), 35. Mandát (Svačina, Poulíček; 5/5), 42. Kolář (Kousal; 5/4), 44. Tybor (4/5) - 26. Pilař (Sklenář; 5/5), 27. Perret (Orsava; 5/5), 32. Klíma Kel. (5/5), 50. Nedomlel (Lev, Klíma Kel.; 5/5), 56. Klíma Kel. (Klíma Kev.; 5/5). Rozhodčí:Jeřábek, Vrba - Rampír, Komínek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5, 6:5.
Mountfield HK: Lukeš – Nedomlel, Zámorský, Jank, Gaspar, Šalda, Pavlík F., Čáp – Lev, Cingel, Smoleňák – Sklenář, Pilař, Klíma Kel. – Perret, Klíma Kev., Jergl – Pavlík R., Koukal, Orsava.
Dynamo Pardubice: Nečas – Vála, Nakládal, Mikuš, Holland, Kolář, Hrádek, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Claireaux, Paulovič – Rohlík, Zeman, Machala.

V sestavě Dynama se, podobně jako v prvním derby, neobjevil Michal Vondrka, za kterého v první lajně opět naskočil Matěj Blümel. Ve čtvrté řadě vystřídal Matouše Kratochvila Ondřej Rohlík. A v brankovišti Dynama se poprvé v rámci Generali Česká Cupu představil devateníctiletý Vojtěch Nečas. V hradeckém dresu se neukázal Vladimír Růžička ml. a do branky se postavil Štěpán Lukeš.

Opatrnější začátek se nesl v duchu lehkého oťukávání. Obě mužstva se snažila dostat do provozní teploty každou svou pětici. Jako první zahrozili hradečtí, Kelly Klíma od modré trefil tyč. Střelu Tomáše Zemana na druhé straně krátce na to zblokoval Richard Nedomlel, po závaru před Nečasem se do drobné strkanice pustili Jank s Nakládalem.

Byly to naopak Pardubice, které se dostaly do vedení! Nejprve se Matějovi Blümelovi postavil do cesty rozhodčí, ale poté dokázal Radoslav Tybor sklepnout špatné vyhození Nedomlela a procedil puk pod vyrážečkou Štěpána Lukeše – 1:0.

Při pardubické přesilovce postupně zahrozili autor první branky Radoslav Tybor a střelou bez přípravy Valentin Claireaux. Do výborné šance se při návratu hradeckého hříšníka dostal Patrik Poulíček, nadvakrát však nedokázal překonat Lukeše.

Z kraje druhé třetiny nevyužil zaváhání pardubické obrany Radek Smoleňák. Hra čtyři na čtyři po vyloučení z konce první třetiny vyhovovala spíše domácím. Po faulu Šaldy na Denise Kusého Pardubice rozehrály další přesilovku, na jejím konci se k puku dostal Jan Mandát, kterého výborně našel Vladimír Svačina. Jan Mandát vymetl všechny pavučiny v Lukešově brance a dal tak Dynamu dvougólový náskok. Puk do pásma zavezl a druhou asistenci si připsal Patrik Poulíček – 2:0.

Za domácí o minutu později přesnou ranou snižoval na 2:1 Radek Pilař. Pardubice byly prvním gólem opaření a v čase 26:08 vyrovnal na 2:2 Jordann Perret, kterému přihrál Jakub Orsava. Vojtěch Nečas v polovině utkání řešil další nepříjemnosti před svou brankou, protože Dynamo hrálo opět ve čtyřech. Zejména střela Lva měla gólové parametry. V deváté minutě vychytal Vojtěch Nečas také Petra Koukala.

V čase 32:39 ujel po pravé straně Kelly Klíma a střelou na bližší tyč překonal Nečase. Hradec tak otočil na 3:2. Domácí byli ve druhé třetině více na kotouči, jenže Dynamo ujelo do brejku a byl to Jan Mandát, kdo svým druhým gólem v zápase vyrovnal. Střelou po ledě prostřelil Štěpána Lukeše. Asistence si opět rozdělili jeho parťáci z druhého útoku 3:3.

Ve třetí třetině první zahrozilo Dynamo. Tyborova střela však byla zblokována do ochranné sítě. Za atak bez puku na Patrika Poulíčka byl poslán na dvě minuty na trestnou lavici Jakub Orsava. Pardubice nabídnutou šanci využily během 34 vteřin. K dorážce se po střele Roberta Kousala dostal Jan Kolář, který doklepl za ležícího Lukeše – 4:3. To však ze strany Pardubic nebylo zdaleka vše!

Ve vlastním oslabení ujel obraně Radoslav Tybor a nadvakrát dostal puk za záda brankáře Mountfieldu – 5:3. Hradec poté po druhém faulu Rhetta Hollanda dostal šanci na zdramatizování zápasu. I toto oslabení Pardubice zvládly fantasticky ubránit. To se Hradci povedlo až o pár minut později, kdy se střelou nad rameno prosadil Richard Nedomlel 5:4. Po zaváhání pardubické defenzivy ujel Kevin Klíma, vychytal ho však opět Vojtěch Nečas

Na tabuli svítilo 3:25 ze zbytku třetí třetiny, když se zpoza branky důrazem prosadil Kelly Klíma a vyrovnal utkání na 5:5. Ve chvíli, kdy hlasatel upozornil diváky na to, že do konce třetí periody chybí dvě minuty, vychytal hlavou Vojtěch Nečas unikajícího Perreta.

V prodloužení zahrozil Valentin Claireaux, který bekhendem upozornil Lukeše, že Pardubice chtějí bod navíc. V polovině prodloužení zahrozil Radoslav Tybor, který využil skvělého napadání Patrika Poulíčka. Na modré čáře krátce poté chyboval Radoslav Tybor a byl z toho brejk hradeckých útočníků. Minutu a půl před koncem dostali dvě minuty Vladimír Svačina za podrážení a Juraj Mikuš za sekání. Hradec přesilovku 5 na 3 využil zásluhou Radka Smoleňáka a odnesl si ze zápasu dva body. Pardubice po solidním výkonu vezou domů jeden bod.

Pardubice jako další soupeř čeká Kometa Brno, která zatím prohrála všechna čtyři utkání.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Byl to dobrý zápas v tempu, k vidění bylo hodně soubojů. První zápas byl klidnější, teď trochu ostřejší, ve kterém padlo hodně gólu. Na jednu stranu jsme rádi, na druhou ne. Mrzí mě, že jsme neudrželi vedení, dostali jsme chvíli před koncem na 5:5 a navíc jsme se v prodloužení ještě nechali vyloučit.“