29.10.2021

Perfektní obrat! Dynamo před zaplněnou arénou porazilo Kometu 3:2

Celkem 9892 diváků sledovalo v enteria areně vyrovnané utkání se šťastným koncem! Do dvoubrankového vedení se nejprve dostala Kometa, skvělá podpora fanoušků však hnala Dynamo za vyrovnáním a to se podařilo. Na rozdíl jediné branky nejprve snížil Jan Košťálek a ve třetí třetině vyrovnal nechytatelnou střelou Robert Říčka. Utkání tak dospělo do prodloužení, které už po osmi vteřinách rozhodl nikým nehlídaný Patrik Poulíček.

Tipsport extraliga, 19. kolo, pátek 29.10.2021, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

3:2
0:1, 1:1, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 38:32 Košťálek (Kousal, Poulíček), 53:17 Říčka (Musil) – 09:49 Horký (Rákos, Kučeřík), 23:39 Zaťovič (Rákos, Kučeřík). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Kajínek, Rampír. Diváci: 9892. Vyloučení: 5:4. Střely na branku: 33:26 (9:7, 11:12, 12:7). Zblokované střely: 24:16. Hity: 5:9. Vhazování: 41:19. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Kousal, Poulíček, Blümel – Říčka, Musil, Cienciala – Paulovič, Roman, Camara – Hecl, Rohlík, Koffer.
Kometa Brno: Klimeš – Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Mikyska, Fajmon – Kollár, Krištof, Mueller – Zaťovič, Rákos, Horký – Haščák, Pavlík, Mallet – Magee, Kusko, Malý.

Dynamo vstoupilo do 19. kola před skvělou diváckou kulisou a jako první také zahrozilo. Střela Roberta Říčky z vrcholku pravého kruhu však těsně minula pravou tyč Klimešovy branky. Vyrovnanou první třetinu tak gólově otevřela v 10. minutě Kometa. Luboš Horký se rozhodl vyřešit přečíslení individuálně a střelou na bližší tyč překonal Kloučka - 0:1.

Následně měla Kometa šanci navýšit vedení v přesilové hře, ani jedna z nebezpečných střel však za Kloučkem neskončila. Ve 14. minutě pak Adam Musil tvrdě vypálil z levého kruhu, Klimeš střelu pouze vyrazil před sebe, ale ani jeden z domácích útočníku nedokázal kotouč dorazit do branky. Ještě před koncem první třetiny se do přečíslení dostala Kometa, Peter Mueller si vyměnil puk s Ďalogou, nezakončil však přesně.

Hned na začátku druhé třetiny domácím pořádně zatrnulo. Kometa se při přesilové hře dostala do velkého tlaku a Dynamo držel na rozdíl jediné branky skvělými zákroky Milan Klouček. Následně poslali rozhodčí domácí do tří, také tentokrát se několikrát ve vynikajícím světle předvedl Klouček. Pardubický brankář ale nakonec přeci jen musel lovit puk z branky podruhé. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Martin Zaťovič, který neměl problém uklidit puk do brány - 0:2.

Snížení měl ve 29. minutě na hokejce Matěj Blümel, mladý útočník Dynama si ještě vylepšil už tak dobrou střeleckou pozici, na Klimeše si ale nepřišel. Na druhé straně si Pavlík v úniku bekhendovým blafákem nepřišel na fantastického Kloučka. Také Dynamo následně ukázalo, že umí sehrát přesilovku na výbornou. Robert Kousal předložil puk Janu Košťálkovi, který bombou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2.

Třetí třetinu začala gólovou příležitostí Kometa, když po dobré křížné přihrávce Mueller trefil pouze boční sít. Poté Roth skvěle našel u levé tyče volného Rákose, který ještě chtěl Kloučka vymíchat blafákem, což se mu nepovedlo. Za vyrovnáním se poté hbitě rval Matěj Blümel, který se dostal přes obránce až ke Klimešovi, na kterého ale nevyzrál.

Šance na straně Dynama přibývaly. Po šikovné kličce vyzkoušel Klimešovu pozornost Kousal, dobrou střeleckou pozici si vypracoval také Juraj Mikuš. V následné přesilovce už se zaplněná enteria arena radovala! Adam Musil našel zcela volného Roberta Říčku a nejlepší střelec extraligy nechytatelnou střelou vymetl pravý horní roh – 2:2. Překonal tak metu 100 branek v české nejvyšší soutěži, konkrétně v 355. zápase.

V základní hrací době už žádný gól nepadl, následovalo tak prodloužení. To rozhodl už po osmi vteřinách Patrik Poulíček, na kterého zapomněla trestuhodně brněnská obrana a Poulíček se tváří v tvář Klimešovi nemýlil - 3:2. Jednalo se o 2. nejrychlejší gól v prodloužení v zápase základní části Tipsport extraligy.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Je škoda, že před takovou kulisou jsme půl zápasu prochrápali a pěti zbytečnými fauly jsme dostali Brno do hry. Tohle se nám nemůže stávat, máme s tím problémy v každém zápase. Tým, jako je Brno toho dokáže využít a 35 minut dnes bylo lepším týmem. My jsme se zvedli někdy na konci druhé třetiny a od té doby si myslím, že jsme hráli to, co bychom si představovali.“

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): „Viděli jsme kvalitní hokej, který se musel líbit divákům. Bylo to nahoru dolů a plné osobních soubojů. My jsme zápas dobře rozehráli, bohužel jsme inkasovali dvakrát v oslabení a v prodloužení jsme zápas ztratili. Musím ale poděkovat týmu, že to odmakal na 100% a nenechali jsme domácímu týmu metr zadarmo. Já osobně považuji Pardubice za jednoho z favoritů soutěže. Bereme jeden bod, což je dobře, utkání ale bylo rozehrané tak, že jsme mohli šahat po více bodech.“