27.8.2020

Pardubičtí junioři v těsném souboji nestačili na Liberec

Pardubice – Dynamo přivítalo na domácím ledě juniory z Liberce a zopakovalo si týden starý duel na turnaji O pohár primátora. Tentokrát se z vítězství radoval Liberec, který si i přes vyrovnaný průběh zápasu odvezl vítězství 3:2.

PR7, středa 26.8.2020, Enteria arena

2:3
1:0, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 19. Antoníček (Pavlík), 59. Antoníček – 36. Vomáčka, 53. Hampl, 58. Putz. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Nečas – Kubíček, Jelínek, Nedelka, Kaštánek, Odehnal, Secký, Chabata – Pavlata, Rohlík, Šír, Lichtang, Herčík, Kaplan, Pavlík, Štětka, Antoníček, Formánek.
Bílí Tygři Liberec: Král – Bieniek, Hampl, Starý, Kollert, Adamec, Patzelt, Hladík – Strnad, Nezbeda, Křepelka, Gajda, Hujer, Zajíček, Vomáčka, Putz, Jenčovský.

Utkání začalo velice aktivně a Pardubice si již ve 2. minutě zahrály přesilovku. Tu se i přes velký tlak Pardubic a hromadu střel podařilo Liberci ubránit. V 6. minutě se Liberec dostal do šance, ale Nečas si střelu pokryl. Liberec byl aktivnější, a tak Nečas musel často zasahovat. Ve 12. minutě se Liberec dostal do velké šance, ale střela těsně minula pravou tyč. Branka přišla až v 19. minutě, když se Pardubicím podařilo využít přesilovou hru a střela Petra Antoníčka dokázala rozvlnit libereckou síť - 1:0.

Druhá třetina byla hlavně ve znamení vyloučení. To první přišlo již ve 22. minutě na straně Liberce. To dokázal využít Jelínek dělovkou od modré čáry, ale gól vstřelit nedokázal. To samé na druhé straně, nebezpečná střela Bienieka dokázala trefit jen vyrážečku Nečase. Zbytek třetiny byl aktivnější Liberec a v 36. minutě Benjamin Vomáčka proměnil svojí střelu v oslabení a srovnal - 1:1. Konec druhé třetiny si již oba brankaři dokázali ustrážit.

Do třetí třetiny vlétli aktivněji Pardubice, které si dokázaly hned na začátku vytvořit několik gólových šancí. Ve 45. minutě si však nebezpečnou šanci dokázal vytvořit Liberec, když Křepelka vystřelil s velkého úhlu, střela Nečase sice překvapila, ale v bráně neskončila. Pardubice ale dál tlačily a k přihrávce před prázdnou bránu se dostal Starý, který ale branku minul. Gól přišel o minutu později, ale do branky Pardubic, když dělovka Jana Hampla prošla přes skrumáž pardubických hráčů před bránou a zapadla za Nečasovy záda 1:2.

Pardubice se ani po gólu Liberce nevzdaly a šanci si vytvořil Jelínek, jeho střela ale minula branku. Další gól Liberce přišel v 58. minutě, když se do zakončení dostal David Putz, který zakončil mezi betony Nečase, a puk smolně přešel až za brankovou čáru. Pardubice poté dokázaly jen snížit vedení Liberce po odražené přihrávce dokázal uklidit puk do brány Petr Antoníček - 2:3.