10.1.2020

Junioři zkrotili Bílé Tygry! Liberec si odvezl pět inkasovaných branek

Pardubice – Co se nepovedlo prvnímu mužstvu v liberecké aréně, to zvládli junioři před vlastními fanoušky. V enteria areně udolaly Pardubice liberecké Bílé Tygry výsledkem 5:1, soupeři dokázaly dát gól v přesilové hře i při vlastním oslabení. Tříbodová výhra znamenala návrat na pátou příčku Turnaje O Pohár DHL.

Turnaj O Pohár DHL, 31. kolo, pátek 10.1.2020, enteria arena

5:1
1:0, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 2. Tobiáš (Pavlík, Hebek), 26. Rohlík (Antoníček), 43. Paleček (Kostka, Rozlílek), 46. Kostka (Rohlík, Kaštánek), 51. Oliva – 47. Rossmy (Jansa, Nezbeda). Rozhodčí: Pilný - Bohuněk, Maštalíř. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Nečas – Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hebek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Paleček, Rohlík, Pavlík, Šír, Šťastný.
Bílí Tygři Liberec: Čajan – Böhm, Aubrecht, Šedivý, Charvát, Had – Křepelka, Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy, Šeliga, Žemba.

Pardubické Dynamo vyzvalo na domácím ledě Bílé Tygry z Liberce a za tříbodovým ziskem vyrazilo velmi razantně. Brankáře Čajana prostřelil již na konci druhé minuty Ondřej Tobiáš. Herně se sice Liberečtí dokázali pardubickému týmu vyrovnat, gólman Nečas však ztrátu nejtěsnějšího možného manka nepřipustil. Rozhodčí tak měli nejvíce práce především s rozdáváním trestů, kterých bylo při utkání k vidění požehnaně.

Po pěti minutách druhé třetiny byli fanoušci dokonce svědky hry tři na tři, která mnohem lépe vyzněla pro pardubické Dynamo. Velkého množství prostoru na ledové ploše využil Ondřej Rohlík, který zvýšil na 2:0! Se vstřelenými brankami se pytel roztrhl až v závěrečném dějství. Pardubice poměrně hladce kráčely za vítězstvím, po trefách Adama Palečka a Martina Kostky vedly čtrnáct minut před koncem již o čtyři góly.

Poté přišla na řadu také radost Liberce, čisté konto Nečasovi ukradl Bennet Rossmy, který vykřesal drobnou naději pro hosty. Bílí Tygři navíc vzápětí dostali k dispozici přesilovou hru, ta však z jejich strany dopadla tragicky. V ní však ukázal svoji šikovnost Jan Oliva, jehož akce při vlastním oslabení přinesla definitivní rozhodnutí. Dynamo porazilo Liberec 5:1, zvítězilo potřetí v řadě a v tabulce Turnaje O Pohár DHL mu patří znovu páté místo.