28.9.2021

Junioři vyhráli derby! Mají druhou výhru v řadě

Pardubičtí junioři si připisují druhou výhru v řadě a stoupají tabulkou nahoru. Třetí výhra v aktuálním ročníku má o to sladší příchuť, že je z ledu hradeckého rivala. V samostatných nájezdech rozhodl Pavol Štetka.

Extraliga juniorů, 7. kolo, úterý 28.9.2021, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:3
0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 38:12 Budina (Kašpar), 51:53 Naar (Beneš, Pilný) – 08:32 Herčík (Pavlata, Štetka), 28:23 Rouha. Rozhodčí: Jaroš – Roischel, Řezníček. Diváci: 187. Vyloučení: 5:4. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Mountfield HK: Tichý – Naar, Havlíček, Pinkas, Červenka, Boukal, Perička – Budina, Beneš, Kašpar, Pilný, Idžan, Novotný, Šedivý, Pajer, Beneš, Jirků, Janda.
Dynamo Pardubice: Borovička – Koudelka, Nedelka, Tvrdík, Kubíček, Kaštánek, Chabada – Herčík, Rouha, Štetka, Pavlata, Kaplan, Paleček, Šťastný, Costa, Pavlík, Lichtag, Formánek.

Junioři Dynama rozehráli zápas v Hradci rozhodně lépe než jejich soupeř. První přesilovou hru sice využít ještě nedokázali, ale branka přišla v deváté minutě, kdy Pavlatovu ránu vytěsnil domácí brankář Tichý pouze na připraveného Daniela Herčíka. Pro něho už nebylo těžké nasměrovat puk do branky a Pardubice do vedení. Další branka už v úvodní třetině nepadla, a tak aktivnější Dynamo po prvních dvaceti minutách vedlo 1:0.

Hned v úvodu druhé třetiny se do velmi zajímavé pozice dostali Hradečtí, když hráli přesilovku 5 na 3. V ní ovšem ukázal parádně předvídavost hostující Michal Rouha, který vypíchl kotouč soupeři a svůj samostatný nájezd zakončil střelou nad beton Tichého v hradecké kleci. Právě Tichý byl vyloučen za podrážení v čase 36:41 a Mountfield poté taktéž zažil pocit vstřelené branky v oslabení, když akci dvou na jednoho s přehledem zakončil Matyáš Budina a stanovil tak skóre na 1:2 z domácího pohledu.

Pardubičtí hráči dlouho dokázali držet své vybojované vedení o jednu branku. Změnilo se to až po rychlé akci v jejich obranném pásmu, kde se od modré prosadil obránce Jakub Naar a vyrovnal tak na 2:2. Záhy se mohli hosté vrátit do vedení, ale Tichý podržel svůj tým parádním zákrokem. Naopak minutu před koncem mohl o výsledku a třech bodech pro svůj tým rozhodnout hradecký Kašpar, Borovičku ale trefil jen do připraveného betonu.

Jedinou větší šanci v prodloužení zaznamenal pardubický Costa, jež z mezikruží nedokázal vměstnat puk do vysněného prostoru. Australský hráč se pak odvděčil trenérům v nájezdech, kdy byl úspěšný ve třetí sérii a dal svému týmu vedení. To vydrželo přesně jednu sérii, protože pak se z forhendu prosadil Michal Beneš, čímž poslal zápas až do sedmé série. Tam to na sebe vzal talentovaný Slovák Pavol Štetka, hráč se starty za extraligový tým Dynama propálil Tichého a zápas ukončil ve prospěch Pardubic!