19.3.2024

Junioři v každé třetině třikrát inkasovali a v Třinci prohráli i druhé čtvrtfinále

Úterní duel čtvrtfinále DHL extraligy juniorů v Třinci nabídl podobně jako ten pondělní opět gólové hody a znovu se špatným výsledkem pro Dynamo. Hokejisté Pardubic v polovině utkání prohrávali 1:6 a na obrat se navzdory dvěma snižujícím brankám ze zbylého dění druhé třetiny nezmohli. Oceláři ve třetí třetině skórovali ještě třikrát a po výhře 9:3 vedou v sérii hrané na tři vítězství 2:0.

Extraliga juniorů, ČF2, úterý 19.3.2024, Třinec, MINI WERK ARENA

9:3
3:0, 3:3, 3:0
Branky a nahrávky: 11:59 Holinka (Volas, Gerych; 5/5), 14:48 Gerych (Sikora, Holinka; 5/5), 18:26 Sikora (Kozlík, Ošmera; 5/5), 23:28 Haas (Sikora, Mrtka; 5/4), 24:19 Šutý (Volas, Cedzo; 5/4), 29:26 Cedzo (Kozlík, Šilar; 5/4), 44:48 Kozlík (Buják, Šilar; 5/5), 48:51 Haas (Cedzo, Šutý; 5/5), 51:41 Sikora (Šilar, Kozlík; 5/5) – 22:32 Pavlata (Fiala, Koudelka; 5/4), 36:09 Fiala (Gromadzki; 5/5), 37:46 Švec (Chabada, Helikar; 5/4). Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Bartek, Augusta. Diváci: 125. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:2. Střely na branku: 52:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 9:3.
Oceláři Třinec: Král – Horváth, Buják, Ošmera, Kurbaka, Mrtka, Volas, Blaha – Pánek, Gerych, Kozlík, Šilar, Ramik, Cedzo, Sikora, Bartoš, Spěváček, Haas, Šutý, Holinka.
Dynamo Pardubice: Vilém (25. Batih) – Chabada, Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Herčík, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Helikar.

Zahajovací třetina se Dynamu vůbec nepovedla. Zatímco v prvním zápase vedli hosté po úvodní periodě 3:0, tentokrát stejným poměrem na soupeře ztráceli. Branky padaly ve druhé půli otevírací dvacetiminutovky. Oceláře poslal do vedení na konci 12. minuty trefou od modré čáry při signalizované výhodě Miroslav Holinka. Jejich náskok pak v 15. minutě navýšil Robin Gerych, jehož gólu předcházela nevydařená rána Petra Sikory. Ten se střeleckého úspěchu dočkal o čtyři minuty později, kdy se trefil nad rameno brankáře Lukáš Viléma.

Ve 23. minutě využil Dominik Pavlata po šesti sekundách přesilovku a snížil na 3:1. Dvoubrankový rozdíl ve skóre však dlouho nevydržel. Minutu poté totiž protiútok zakončil přesnou střelou Oskar Hass. Ve 26. minutě navíc Patrik Šutý přesilovkovým zásahem upravil na 5:1. Následovalo střídání pardubických gólmanů, do brankoviště se postavil Roman Batih.

Jenže také on brzy inkasoval. V polovině základní hrací doby se v tlaku způsobeném další početní výhodou Třince prosadil podruhé v utkání Sikora. V závěru prostřední třetiny nicméně svěřenci hlavního trenéra Jakuba Vence dokázali dvakrát snížit. Hrubku v soupeřově rozehrávce potrestal po Gromadzkého asistenci ve 37. minutě Adam Fiala a ve 38. stanovil průběžný stav 6:3 v přesilovce Martin Švec.

Slezané ovšem zdramatizování duelu nedovolili a po přestávce naopak ještě přidávali puky do sítě Východočechů. Ve 45. minutě mířil přesně Matěj Kozlík a zvýšil na 7:3. Následně 49. minuta přinesla druhý gól Haase a 52. zkompletování hattricku v podání Sikory. Klání se potom samozřejmě již spíše jen dohrávalo, takže skončilo výsledkem 9:3. Pardubice se tedy budou v pátek snažit odvrátit svůj konec v letošním play off juniorské extraligy.