17.1.2020

Junioři souboj s Oceláři zvládli, odvážejí si z Třince zasloužené tři body

Pardubice – V rámci 35. kola Turnaje O Pohár DHL cestovali mladíci Dynama do Třince. Junioři zvládli především první třetinu, ve které odskočili domácím na rozdíl tří branek. I přes snahu Ocelářů si Pardubice náskok pohlídaly, přesnou střelou do prázdné branky pečetil vítězství 5:2 Zdeněk Pavlík. Junioři Dynama si tak připsali již šesté vítězství v řadě!

Turnaj O Pohár DHL, 33. kolo, pátek 17.1.2020, Werk arena

2:5
0:3, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 40. Havránek (Matěj, Jenáček), 54. Mastič (Matiaško) – 4. Herčík (Kubíček), 11. Rohlík (Costa, Kaštánek), 19. Rozlílek (Oliva), 34. Kostka (Rohlík), 59. Pavlík (Rozlílek). Rozhodčí: Fiala – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Oceláři Třinec: Švehlák – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák, Homola – Havránek, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj, Dobša.
Dynamo Pardubice: Nečas – Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hebek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Harčík, Šťastný.

Dynamo vstoupilo do utkání o poznání lépe, než domácí soupeř. Rychlým gólem se hosté dostali do vedení. Z rychlého protiútoku se po přihrávce Kubíčka před brankářem Švehlákem prosadil Daniel Herčík. V páté minutě pak mohl navýšit vedení Východočechů mladý Kale Costa, jenž ale tváří v tvář nasměroval puk pouze do lapačky připraveného Švehláka. To, co se nepovedlo Costovi, napravil o pět minut později Ondřej Rohlík, jehož střela, právě po přihrávce australského forvarda skončila v síti – 0:2. Záhy přišla jediná větší možnost třineckých mladíků v úvodní dvacetiminutovce, Matiaško ovšem mířil mimo tři tyče pardubické klece. Před závěrečnou sirénou první třetiny Pardubičtí přidali třetí zásah, když se před brankou Třince nejlépe zorientoval Vít Rozlílek, devatenáctiletý útočník neváhal a poslal puk za záda domácího brankáře.

Začátek prostřední části začal klidněji. První příležitost si vypracovali hosté, kteří nedokázali rozvlnit síť zcela odkryté branky. Ve 33. minutě byl za hákování vyloučen Pastor, čehož hokejisté Dynama naopak bleskově využili. V početní výhodě napočtvrté překonal gólmana Švehláka Martin Kostka. Před koncem prostřední periody zamířil na trestnou lavici Oliva, který podrazil jednoho z protihráčů. Ocelářům se podařilo snížit na rozdíl tří branek, Nečase dokázal poprvé v zápase překonat střelu z mezikruží Marek Havránek, kterému přihrával Pavel Matěj.

Třetí dějství oba dva celky spíše dohrávaly, i když junioři Třince ještě v 54. minutě vstřelili kontaktní branku v oslabení. Po přesné přihrávce Matiaška skóroval Maxim Mastič. I přes to, že se domácí přiblížili na rozdíl dvou branek, se žádné překvapení na konci střetnutí nekonalo, naopak o vítězství Dynama rozhodl trefou do prázdné svatyně Zdeněk Pavlík. Hosté si z třinecké WERK areny zaslouženě po výhře 5:2 odvezli tři body.