18.1.2022

Junioři porazili Berany. O vítězi rozhodla třetí třetina

Pardubičtí junioři hráli se Zlínem. V první třetině dalo Dynamo dvě branky, ale nejvíce branek padlo ve třetí třetině. Pardubice na začátku třetí třetiny už vedlo 5:0. I když se Beranům podařilo dvakrát skórovat, Pardubicím výhru neukradli. Dynamo zvítězilo 7:2 a připsalo si třetí výhru v řadě.

Extraliga juniorů, 25. kolo, úterý 18.1.2022, Pardubice, enteria arena

7:2
2:0, 0:0, 5:2
Branky a nahrávky: 11:41 Herčík (Kaplan; 5/5), 15:34 Štetka (Tvrdík, Herčík; 4/4), 42:41 Costa (Gromadzki, Urban; 5/4), 44:41 Herčík (Tvrdík; 5/5), 47:36 Costa (Rouha, Kaštánek; 5/4), 55:54 Novotný (Tvrdík, Gromadzki; 5/5), 59:19 Kaplan – 55:25 Tomeček (Hamrla, Riedl; 5/5), 57:13 Chludil (Nábělek, Šišák; 5/5). Rozhodčí: Červenka, Úlehla – Polák, Rampír. Diváci: 70. Vyloučení: 2:5. Využití: 4:0. Střely na branku: 45:35. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Kubíček, Tvrdík, Bárta, Chabada, Kaštánek – Štetka, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Berani Zlín: Synek – Hamrla, Šišák, Nábělek, Mikulík, Talafa, Riedl – Ramert, Tomeček, Martinec, Horský, Dědek, Masař, Marek, Chludil, Hrazdira, Čechmánek.

Hned po úvodním vhazování se domácí hnali do akce. První velkou šanci měl Herčík, ale hostující Synek zasáhl svojí lapačkou a připsal si tím první zákrok. Ve 12. minutě se už Pardubice radovaly. Robin Kaplan přihrával Tomáši Urbanovi, který puk uklidil do branky – 0:1. Na druhé straně se hostující hráči snažili vyrovnat, ale Matěcha všechny střely zastavil. Poté následovalo vyloučení na obou stranách, kdy se do menší potyčky dostal Marek s Kaplanem. Hrálo se tak 4 na 4 a to využili lépe domácí. Vojtěch Tvrdík nahrával Pavolu Štetkovi a poslal Dynamo do dvoubrankového vedení – 2:0. V závěru třetiny přišlo ještě vyloučení na straně Beranů, ale přesilovou hru Dynamo nevyužilo.

Začátek druhé třetiny byl velmi vyrovnaný. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit gólovou šanci. Ve 30. minutě Tomáš Urban byl vyloučen za podrážení. Zlín při přesilové hře měl plno šancí. Největší z nich měl hostující Dědek, ale trefil jen horní tyč Matěchovy brány. Po skončení přesilovky se dostal do samostatného úniku Rouha. Zlínští obránci ho ale stačili zastavit, než vystřelil. Ve druhé třetině se už nic vážného nestalo.

Na začátku třetí třetiny ihned přišlo vyloučení na hostující straně. Tuto přesilovku Dynamo využilo a přidalo třetí gól. Synka překonal Kale Costa – 3:0. O dvě minuty později Daniel Herčík zvýšil skóre na 4:0. Ve 47. minutě si šel odpočinout na trestnou lavici zlínský Nábělek za faul kolenem. Dynamo využilo další přesilovku, tentokrát se znovu trefil Kale Costa – 5:0. V 55. minutě Berani snižují skóre na 1:5, kdy Matěchu překonal Tomeček. Hned z protiútoku Dynamo zvýšilo svůj náskok na 5 branek -6:1. Zlín ale za chvíli znovu přidal branku a skóre se opět měnilo. Na konci třetiny bylo ještě nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Robin Kaplan, a ten potvrdil výhru Pardubic – 7:2.