20.2.2020

Junioři poprvé prohráli, Vítkovice byly nad jejich síly

Ostrava - Nejstarší mládežnická kategorie Dynama si připsala v DHL Superpoháru první porážku. Na ledě Vítkovic prohrály Pardubice po nevydařené druhé třetině 2:4. Za Dynamo se trefili Formánek s Hebkem. Šanci na nápravu budou mít junioři v sobotu proti Zlínu.

Turnaj O Pohár DHL, SP5, čtvrtek 20.2.2020

5:2
0:1, 4:0, 1:1
Branky a nahrávky: 23. Beránek (Tvrdý, Vojtovič), 23. Gebauer (Machů), 38. Potočný (Ryšavý), 39. Vojtovič (Mrva), 58. Beránek (Věntus, Tvrdý) – 19. Rozlílek (TS), 52. Hebek (Oliva, Šír). Rozhodčí: Cabák – Rožánek, Hranoš. Vyloučení: 6:7. Diváci: 156. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Vítkovice: Piták – Machů, Kunc, Smolka, Věntus, Bílý, Zapletal – Kylnar, Potočný, Ryšavý – Krejsa, Mrva, Lednický – Vojtovič, Beránek, Tvrdý – Bochnak, Gebauer, Smička.
Dynamo Pardubice: Nečas – Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hledík, Hebek, Formánek, Rouha, Rozlílek, Tobiáš, Costa, Kostka, Herčík, Pavlík, Šír, Bucek.

První třetina se hrála v klidném tempu, kdy ani jeden tým nechtěl inkasovat jako první. Do první větší příležitosti se dostali domácí. Jan Vojtovič vjel do pásma, ale v tísni nedokázal přesně vystřelit. Do kabin šli o něco spokojenější hosté z Pardubic, když Vít Rozlílek proměnil nařízené trestné střílení – 0:1.

Ve druhé třetině nastal nečekaný obrat ze strany Vítkovic, které se dostaly do rychlého vedení díky dvěma slepeným brankám. Nejprve se prosadil Adam Beránek a o patnáct vteřin později Jakub Gebauer, který využil chytrého zakončení. Dynamo ale mohlo za pár vteřin vyrovnat. Herčíkův pokus ale v bráně domácích neskončil. Necelé tři minuty před druhou sirénou odskočily Vítkovice do dvougólového vedení. Hráče hostů nakonec překonal i přes dobrou obranu Matěj Potočný – 3:1. Ve 39. minutě pokořil domácí celek Nečase už počtvrté. Jan Vojtovič si připsal na své konto druhý bod. – 4:1.

Po nepovedené druhé periodě se Pardubice ještě snažily s nepříznivým vývojem něco udělat. Osm minut před koncem základní hrací doby protlačil puk za záda Pitáka Lukáš Hebek – 4:2. Vítkovice ovšem ze svého nastaveného tempa nepolevovaly a dostávaly se do dalších slibných šancí. Potočný vystartoval k hostující brance, Vojtěch Nečas si vyjel, ale domácí útočník prázdnou bránu, kterou měl před sebou, minul. Poslední gól vsítil Adam Beránek do opuštěné brány a zpečetil stav utkání na konečných 5:2.