HC DYNAMO PARDUBICE MLÁDEŽ
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram
9.3.2020
Redakce

Junioři ovládli svoji skupinu! Ve čtvrtfinále narazí na Plzeň

Zlín – Závěrečné vystoupení skupinové části DHL Superpoháru mladí hokejisté pardubického Dynama zvládli na výbornou, vyhráli svoji skupinu a do play-off půjdou z celkové druhé pozice! V prvním kole čeká svěřence trenéra Richarda Krále tým Plzně, startuje se již ve čtvrtek.

Turnaj O Pohár DHL, SP8, sobota 7.3.2020

Berani Zlín

Dynamo Pardubice

0:4
0:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Oliva (Rozlílek, Kostka), 31. Blümel (Antoníček, Jelínek), 33. Costa (Rohlík, Šír), 47. Costa (Kubíček). Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Blažek. Vyloučení: 5:3, navíc Blažej (PCE) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 27:47. Průběh utkání: 0:4.
Berani Zlín: Kořének – Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Dobiáš, Handl, Weintritt, Lekeš, Kozubík, Hrazdira, Fajkus, Frömel, Chludil.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký – Hebek, Rozlílek, Antoníček, Costa, Kostka, Blümel, Rohlík, Pavlík, Šír, Bucek.

Komentář

Pardubice vstoupily do závěrečného zápasu superpoháru skvěle, Dynamo využilo hned svou první přesilovku v osmé minutě. Hosté si už nějakou dobu přihrávali v útočném pásmu, což nakonec vedlo k zakončení Jana Olivy, který se po přihrávce Víta Rozlílka prosadil rychlou střelou k levé tyčce, přesouvající Michal Kořének už se natahoval marně. Východočeši od té doby udávali tempo hry a v klidu drželi vedení.

Pardubice následně sice nevyužily hned tři přesilovky v řadě, ale nakonec navýšily vedení ve vlastní početní nevýhodě. Matěj Blümel obral o puk Matěje Mikulíka, domácího gólmana následně překonal forsbergovou kličkou. Vzápětí to bylo o tři branky a bylo rozhodnuto. Kale Costa dostal výbornou přihrávku od Ondřeje Rohlíka mezi kruhy, následně rychlým zakončením zaskočil Kořénka, který sice podával dobrý výkon, ale takové rány se prostě strašně složitě chytají.

Třetí dějství se tak už víceméně jenom dohrávalo, protože ševci se už na žádný vzdor nezmohli. Hosté navíc po ubráněném oslabení přidali čtvrtou branku, čímž potvrdili konečné skóre duelu. Podruhé se trefil do zlínské sítě Kale Costa, který za něj opět vděčí svému spoluhráči, tentokrát to byl Martin Kubíček, který mu nachystal ránu od odkryté klece. Berani pak ještě zvládli jedno oslabení, ale přes pardubického brankáře Vojtěcha Nečase se ve zbývajícím čase nedostali.

Pardubice nakonec svoji skupinu vyhrály o bod před Brnem a do závěrečného play-off mají skvělou výchozí pozici.