9.10.2020

Junioři nadělili Zlínu sedm branek a před nucenou pauzou brali tři body

Pardubice – Předehrávku devátého kola hostila pardubická enteria arena. Soupeřem domácího Dynama byl Zlín, který měl do dnešního dne odehraných devět utkání. Jejich rozehranost však nebyla příliš znát a Pardubice jim nadělily sedm branek. Dvoubodové zápasy odehráli útočníci Štetka a Šťastný, Ondřej Rohlík zaznamenal dokonce tři kanadské body.

Juniorská liga akademií, 9. kolo, pátek 9.10.2020, Pardubice, enteria arena

7:4
2:1, 2:1, 3:2
Branky a nahrávky: 15. Štetka (Rohlík), 15. Antoníček (Formánek, Šťastný), 35. Herčík (Lichtag), 35. Kloz (Kaplan), 41. Šťastný (Rohlík), 44. Costa (Štetka, Chabada), 48. Rohlík (Trejbal) – 21. Weintritt (Luža, Holík), 33. Frömel (Chludil), 46. Martinec (Holík, Suhrada), 53. Luža (Suhrada, Kozubík). Rozhodčí: Pilný - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4.
Dynamo Pardubice: Nečas – Tvrdík, Nedelka, Odehnal, Secký, Kaštánek, Chabada – Štetka, Formánek, Kloz, Lichtag, Trejbal, Antoníček, Pavlík, Costa, Kaplan, Rohlík, Herčík, Šťastný.
Berani Zlín: Šarman (48. Synek) – Holík, Hoferek, Velikovský, Mikulík, Riedl, Liss, Suhrada – Broža, Chludil, Handl, Laciga, Martinec, Dřímal, Masař, Luža, Kozubík, Weintritt, Frömel.

Předehrávka devátého kola v pardubické enteria areně začala lépe pro Zlín, který byl velice aktivní. V 11. minutě střela Weintritta jen těsně minula tyč Nečasovy brány. O několik vteřin později mohl Kale Costa slavit první gól v síti Beranů. Jeho střela po teči ale doskákala mimo bránu. V 15. minutě se ujaly vedení Pardubice. V přesilové hře se po krásné kombinaci prosadil do prázdné brány Pavol Štetka – 1:0. A to nebylo vše. Za necelou minutu odskočilo Dynamo do dvoubrankového náskoku. V předbrankovém prostoru uplatnil svoji urostlou postavu Petr Antoníček, který se trefil na 2:0.

V úvodu druhé třetiny ale Pardubice zaspaly, když nechaly puk dorazit za bezmocného Nečase Filipa Weintritta – 2:1. Domácí celek ale zanedlouho mohl navýšit své vedení. Costa si vyjel od mantinelu do slibné pozice odkud však nemířil přesně mezi tři tyče. Druhá početní výhoda domácích nebyla příliš vydařená. Ve vlastním oslabení totiž ujel Masař, proti němu ale Vojtěch Nečas zasáhl. Ve 33. minutě Zlín vyrovnal, když se prosadil Šimon Frömel – 2:2. Dynamo ale opět dokázalo odskočit do dvougólového vedení. V rozmezí dvanácti sekund se nejprve trefil Daniel Herčík, a poté mířil z mezikruží přesně Matěj Kloz – 4:2. Poté se v průniku neprosadil František Formánek.

Třetí třetina pokračovala v brankových hodech. Tentokrát se hned zkraje prosadilo domácí mužstvo, když přihrávky Ondřeje Rohlíka využil Ondřej Šťastný – 5:2. Těsně po uplynutí trestu na straně soupeře se pohotovou střelou prosadil Kale Costa a už to bylo 6:2. Ve 46. minutě nakonec Berani vstřelili třetí gól, konkrétně se trefil Tomáš Martinec – 6:3. O dvě minuty později už zase úřadovaly Pardubice, sedmý gól vsítil po exkluzivní nahrávce Trejbala Ondřej Rohlík – 7:3. Ve 53. minutě se ještě prosadil v přesilové hře Dominik Luža – 7:4. Další branka v tomto ofenzivním duelu už nepadla a Dynamo tak získává tři body.