19.3.2022

Junioři i přes prohru na Spartě postupují do čtvrtfinále. Jejich soupeřem je Plzeň

Pardubičtí junioři odehráli poslední zápas o pořadí v play off na ledě pražské Sparty, kde jako první šli do vedení, ale pak o vedení přišli. I když se Dynamu podařilo vyrovnat, nakonec dostalo ještě gól do prázdné brány a na ledě Sparty prohrálo 3:5, ale i přes prohru postupují do čtvrtfinále.

Extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 19.3.2022, Praha - Holešovice, Tipsport arena Praha

Sparta Praha

5:3
2:1, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 13:55 Tomov (Tomek, Senčák; 5/5), 19:52 Vitouch (Zembol; 5/5), 48:36 Hrabík (Šindelek, Červenka; 5/5), 54:05 Ton (Tomov; 5/4), 58:59 Kubánek (Theimer, Tomov; 5/5) – 10:54 Gromadzki (Štetka; 5/5), 50:09 Costa (Lichtag, Pavlata; 5/4), 52:57 Nedelka (Herčík, Tvrdík; 5/4). Rozhodčí: Micka, Zeliska – Horažďovský, Hlinka. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Sparta Praha: Hrabal.
Dynamo Pardubice:

Hned po úvodním vhazování se k puku dostal sparťanský Vitouch, který ihned prověřil pardubického brankáře. Poté se Kaplan dostal ke střele z mezikruží, ale domácí brankář střelu schoval do lapačky. V jedenácté minutě se už radovaly Pardubice, kdy z levého kruhu pálil Gromadzki, a ten prostřelil sparťanského brankáře - 0:1. O tři minuty později bylo vyrovnáno, kdy z mezikruží Kadlce překonal Nino Tomov -1:1. Ke konci třetiny se ještě dostal ke střele pardubický Kaštánek, ale Hrabala nedokázal překonat. Sedm vteřin před koncem první třetiny šla Sparta do vedení, z blízkosti Michal Vitouch poslal puk za záda Kadlce - 2:1.

Na začátku druhé třetiny ihned pálil hostující Herčík, ale Hrabal kotouč zastavil. Poté od modré čáry střílel Tvrdík, sparťanský brankář měl opět připravenou lapačku. Ve třetině potom byli více aktivnější hosté, kteří měli plno šanci na vyrovnání, ale žádnou z nic nedokázali využít. Do samostatného úniku se pak dostal domácí Ton, ale pardubičtí obránci mu ve střele zabránili. Tři minuty před koncem třetiny přišlo první vyloučení na straně Dynama, a Sparťané si tak zahráli přesilovou hru, při které si ale nevytvořili větší šanci a přesilovku tak nevyužili. Druhá třetina tak skončila bez gólu

Ve třetí třetině se na začátku dostal k puku jeden z domácích hráčů, ale jeho střelu Kadlc zastavil. Poté se do úniku dostal pardubický Urban, ale jeden ze sparťanských obránců mu zabránil ve střele. Ve 48. minutě šla Sparta do dvoubrankového vedení, kdy Ondřej Hrabík z mezikruží prostřelil pardubického Kadlce -3:1. Poté přišlo vyloučení i na domácí straně a Dynamo tak hrálo přesilovou hru, kterou ihned využilo, kdy Hrabala rychlou střelou prostřelil Kale Costa - 3:2. V 53. minutě Dynamo využilo druhou přesilovku a vyrovnalo, tentokrát se trefil Adam Nedelka - 3:3. Sparta ale po chvíli šla znovu do vedení, při přesilové hře se prosadil Petr Ton - 4:3. Pardubice v závěru utkání ještě zkusily hru bez brankáře, ale domácí přidali pátou branku, o kterou se postaral Maxim Kubánek, a Dynamo tak na pražském ledě prohrálo 5:3.

Marek Dvořák ,, Myslím si že první utkání se Spartou jsme si na ni i věřili, ale bohužel jsme jim dneska nedokázali konkurovat a nebyli jsme úplně na to utkání koncentrovaní. Ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat a hnedka vlastně ze středového vhazování jsme šli do oslabení a dostali jsme rozhodující gól a už jsme na to nedokázali zareagovat. "