18.10.2019

Junioři doma těsně nestačili na Plzeň

PARDUBICE – Pardubičtí junioři bohužel nevstoupili po čtrnáctidenní pauze zpět do zápasového tempa tříbodovým ziskem, ve vyrovnaném duelu na domácí půdě padli těsně s Plzní. Východočeši v zápase pouze dotahovali, o vyrovnání na 1:1 se postaral Dominik Chára, na 2:3 snižoval Petr Antoníček, v závěru už ale na vyrovnání nedosáhli.

Turnaj O Pohár DHL, 10. kolo, pátek 18.10.2019, enteria arena

2:3
1:1, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 20. Chára (Rouha, Bucek), 54. Antoníček (Šír, Rohlík) – 19. Čermák (Princl, Malát), 37. Čermák (Malát), 49. Princl (Čermák). Rozhodčí: Pilný – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 5:8, navíc Malák (PLZ) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3. Průběh utkání: .
Dynamo Pardubice: Nečas – Dubovčí, Oliva, Leder, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Rouha, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Šťastný.
Plzeň: Micka – Jiříček, Pánek, Staněk, Kremláček, Kovářík, Malák – Hollár, Kopic, Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, Kolář, Tůma, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Princl.

Zápas, který začal s půlhodinovým zpožděním, nabídl od začátku velmi dobré tempo. Oba celky si rychle vypracovaly několik šancí. Brankář Dynama se zaskvěl proti samostatnému úniku Šuhaje, na druhé straně zase Micka zastavil Rohlíkovu střelu z hranice kruhů. Po polovině první periody dostali domácí možnost přesilové hry, se kterou nenaložili dobře. Největší šanci v ní měl plzeňský Kremláček, ten ale selhal. Necelé dvě minuty před koncem se diváci dočkali první trefy. Po samostatném úniku ji obstaral Tomáš Čermák, jenž si blafákem pohrál s Nečasem. O 74 vteřin později Dynamo srovnalo. Dominik Chára dostal přihrávku na levý kruh, ihned vystřelil a se štěstím gólmana Micku propálil.

Plzni patřil úvod druhého dějství, byla aktivnější a vytvářela si další šance. V jedné z nich byl ve 25. minutě Tůma, jenže bohužel pro hosty zamířil vedle. Nečas následně uzamkl branku, byl prakticky nepřekonatelný. Kapituloval až tři minuty před koncem prostřední části, když nestačil na střelu Tomáše Čermáka z levého kruhu. Po vhazování se plzeňští dostali do další příležitosti, nicméně Kremláček nedokázal trefit poskakující puk u pardubické brány.

Nečas byl v dobré provozní teplotě i ve třetí periodě a rozhodně měl spoustu práce. Nevyzrál na něj při samostatném úniku Tůma, poté ani dorážející Adamec. Vzápětí se na druhé straně Šťastný s Kostkou snažili způsobit závar před brankou hostů, puk přes čáru nepřešel. Ve 47. minutě mělo Dynamo početní výhodu. Bohužel v ní inkasovalo. Marek Princl číhal v oslabení ve středním pásmu, dostal přihrávku a kličkou proti Nečasovi uspěl. Další přesilovku už domácí zvládli, šest minut před koncem vykřesal naději Petr Antoníček nenápadnou střelou z levého kruhu na vzdálenější tyč. Na konci nejprve nezvýšil vedení Kremláček, načež vyrovnání nezařídil Antoníček. Oba ztroskotali na brankářích. V nervózním závěru fauloval hrubě Malák Rohlíka a vysloužil si za to trest do konce utkání. Dynamo však již nemělo příliš času na to, aby vyrovnalo, takže všechny body odváží Plzeň.