23.9.2021

Junioři Dynama odjíždějí z Brna s prázdnou, prohráli 3:6

Pardubičtí junioři mají za sebou další utkání. Přestože po první třetině vedli a ještě v té třetí sahali alespoň po bodu, odjíždějí z Brna s prázdnou po porážce 3:6. Gól zaznamenal kapitán Jakub Lichtag, Dominik Pavlata a Ondřej Chabada.

Extraliga juniorů, 5. kolo, čtvrtek 23.9.2021, Brno, DRFG arena

Kometa Brno

6:3
1:2, 2:0, 3:1
Branky a nahrávky: 00:32 Sedláček (Malý, Cápay), 20:20 Malý (Sedláček, Holemý), 31:59 Sedláček (Sedláček, Malý), 42:57 Cápay (Sedláček, Sedláček), 50:30 Šalé, 50:56 Holemý (Sedláček) – 13:13 Lichtag (Pavlata, Kaštánek), 19:54 Pavlata (Formánek, Kaštánek), 48:36 Chabada (Kaplan, Herčík). Rozhodčí: Obadal – Měkýš, Kleprlík. Diváci: 78. Vyloučení: 4:6. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Kometa Brno:
Dynamo Pardubice: Borovička – Kaštánek, Chabada, Nedelka, Hebek, Tvrdík, Kubíček – Pavlata, Lichtag, Herčík, Formánek, Kaplan, Pavlík, Rouha, Costa, Štetka, Šťastný.

Vstup do utkání se Dynamu vůbec nepovedl. Již po půlminutě otevřel skóre Ivo Sedláček, který dostal perfektní přihrávku před branku, odkud se nemýlil - 1:0. Pardubicím pomohly přesilové hry včetně té pět na tři. Srovnat krok se v nich sice nepovedlo, ale hra se alespoň vyrovnala. Ve 14. minutě už to vyšlo. Po krásné kombinaci mohl Pavlata zakončovat, ale ještě přihrál lépe postavenému kapitánovi, Jakub Lichtag tvrdou střelou srovnal - 1:1. Pardubičtí se následně museli dvakrát bránit v oslabení po faulech Costy, jenže pevná defenzíva v čele s Borovičkou dokázala náporu odolat. A byli to právě hosté, kdo trestal z početní výhody. Pouhých šest sekund před koncem úvodní periody překlopil výsledek na stranu Dynama Dominik Pavlata, jemuž se povedlo z pravého kruhu prostřelit vše, co mu stálo v cestě - 1:2.

Start do prostřední periody Pardubicím znovu nevyšel. Dvojici Malý - Svoboda tentokrát stačilo dvacet sekund a už se kotouč třepotal za zády Borovičky, kam jej dostal povedeně právě Jakub Malý - 2:2. Zakrátko mohl poslat Brno do vedení Šalé, ale na připraveného brankáře Východočechů nevyzrál. O slovo se tak přihlásil opět Ivo Sedláček. Aktivní forvard Komety přebruslil ve 32. minutě dva obránce Pardubic a střelou nad vyrážečku nedal brankáři Dynama šanci - 3:2. Pět minut před klaksonem ujeli do úniku dvou na jednoho v oslabení Lichtag s Pavlatou, jenže v nadějné příležitosti se nedostali ani ke střele. Poté hasil Borovička dvě šance Sedláčka, který byl velmi blízko hattricku.

Ani vstup do třetího dějství nebyl ze strany Východočechů dobrý. Ve 43. minutě se prosadil Samuel Cápay, tomu do vyložené šance přihrál Ivo Svoboda, prvně jmenovaný neměl problém do odkryté klece zakončit - 4:2. O tři minuty později to mohlo být pro Kometu ještě veselejší, jenže Ivo Sedláček trefil pouze brankovou konstrukci. Pardubičtí nic nevzdali a živili šanci zvrátit nepříznivý vývoj. Velmi blízko k tomu byli díky kontaktní trefě, kterou měl ve 49. minutě na starosti Ondřej Chabada. Tomu se povedlo zamířit přesně z levého kruhu - 4:3. Bohužel krátce nato udeřili domácí dvakrát v rozmezí necelých čtyřiceti vteřin, skórovali Eduard Šalé a definitivní podobu výsledku udělal Jan Holemý - 6:3.