17.1.2021

Dynamo úspěšné i v Českých Budějovicích! Motor zlomil gól Camary

Hokejisté Dynama Pardubice si pro další body zajeli do Českých Budějovic. Na ledě Motoru sice na úvodní gól Blümela domácí v polovině zápasu odpověděli, vyrovnaný stav ale vydržel jen necelé dvě minuty, kdy o čtvrté výhře Dynama z posledních pěti zápasů rozhodl Camara. Pardubice se po dalším tříbodovém zisku po výhře 2:1 i nadále přibližují první polovině tabulky, na karlovarskou Energii nyní ztrácí jen dva body!

Tipsport extraliga, 36. kolo, neděle 17.1.2021

České Budějovice

1:2
0:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 30. Pýcha (Přikryl; 5/4) – 15. Blümel (Paulovič, Poulíček; 5/5), 31. Camara (Anděl; 5/5). Rozhodčí: Kika, Micka – Rožánek, Axman. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 37:18 (12:7, 13:8, 12:3). Vhazování: 31:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
České Budějovice: Strmeň – Pýcha, Plášil, Vydarený, Kubíček, Slováček, Allen – Ville, D. Voženílek, Holec – P. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Toman, Forman – Beránek, Prokeš, Jonák.
Dynamo Pardubice: Klouček – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Bučko, Kolář, Hrádek, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Anděl, Roman, Camara – Koffer, Kousal, Kusý – Machala, Rohlík, Pochobradský.

První část začali aktivněji hosté z Pardubic, do žádných větších šancí se ale zpočátku nedostávali. Tempo hry zpomalila až šarvátka před Kloučkovou brankou ze šesté minuty, bývalý brankář Motoru se ale nenechal rozhodit a pokračoval v soustředěném výkonu, přestože jej hosté několikrát otestovali nebezpečnými pokusy. Například Matěj Toman jen těsně minul Kloučkovu levou tyč. Také hráči Pardubic se ale snažili vstřelit první branku zápasu, pokusy Pauloviče a Ďalogy nicméně neuspěly. Oba jmenovaní ale nakonec mohli slavit v patnácté minutě, kdy si na Paulovičovu odraženou střelu počíhal Matěj Blümel a ranou pod horní tyč otevřel skóre zápasu.

Po neúspěšné přesilové hře Pardubic z konce úvodní třetiny následovala přestávka, po které dvakrát zahrozil pardubický odchovanec Voženílek. Jeho střely si ovšem Klouček pohlídal lapačkou. V polovině utkání pak fauloval Lukáš Anděl a České Budějovice se prosadily hned po pěti vteřinách početní výhody zásluhou dělovky Pavla Pýchy. Dynamo se však brzy dostalo zpátky do vedení díky povedené akci Lukáše Anděla a Anthonyho Camary. Přečíslení dvou na jednoho zakončil právě kanadský útočník a zvýšil tak na 2:1.

Krátce po druhé přestávce nastal kritický moment pro Pardubice, neboť Miroslav Forman svojí střelou orazítkoval horní tyč Kloučkovy klece. Po vyloučeních Romana a Pauloviče se v 47. minutě Dynamo ocitlo v oslabení 3 na 5, které se ale bez větší újmy podařilo ubránit. Hra se pak po delší době opět zklidnila, jenže se závěrem zápasu přišel tlak domácích, kteří odvolali Jana Strmeně a zkusili hru v šesti. Motor pak při signalizované výhodě dopravil puk za Kloučka, rozhodčí ale branku konzultovali u videa, načež se rozhodli gól neuznat. Následné osmnáctivteřinové oslabení po vyloučení Mikuše už výsledek nezměnilo a díky pevné obraně a klidným nervům tak Dynamo vybojovalo výhru za tři body.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): První třetina byla z naší strany bez pohybu, soupeř se daleko lépe pohyboval. Ve druhé třetině jsme se trošku rozjeli. Ve třetí třetině musím kluky pochválit za obětavost, se kterou ubránili všechna oslabení. Díky tomu jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Václav Prospal (Madeta Motor České Budějovice): Nejsme dostatečně produktivní, proto prohráváme takové zápasy. S jedním gólem se vyhrát nedá.