23.1.2016
Adam Joska

Dvanáct branek a výhra. Starší dorostenci závěrečnou smrští přehráli Motor 7:5

PARDUBICE — Každý chvilku tahal pilku, ale ten nejdůležitější řez provedli starší dorostenci Dynama ve třetí třetině. Východočeši vedli nad Českými Budějovicemi 2:0, pak prohrávali 2:3 a 3:4, čtyřgólovou smrští v závěrečném dějství ale rozebrali Motor na šroubky – vedli 7:4. Třikrát přesně zacílil Viktor Martínek, dvakrát věkem mladší dorostenec Matěj Blümel, další dynamické zásahy do nakonec porouchaného stroje přidali Aleš Leder a Viliam Šeliga. Na výhře Pardubic, které vypálily 49 střel, nic nezměnilo jihočeské snížení na 7:5 a následná power play.

NOEN extraliga staršího dorostu, 36. kolo, sobota 23.1.2016, Tipsport arena

České Budějovice

7:5
1:0, 2:4, 4:1
Branky a nahrávky: 11:44 Martínek (Petrus), 28:23 A. Leder (Matýs), 37:46 Šeliga (Trejbal), 41:45 Blümel (Petrus, V. Leder), 43:45 Martínek (Boček), 46:40 Martínek (Žouželka), 52:09 Blümel (Boček, Petrus) – 34:34 Matys (Kondelík), 35:38 Bláha (Rolínek), 36:44 Lukáš Matys (Kondelík, Sigmund), 39:50 Kondelík (Matys, Dudáček), 56:51 Rolínek (Dosek). Rozhodčí: Homola – Budínský, Kleprlík. Vyloučení: 4:4, navíc Petrus a Roubal (oba Dynamo Pardubice) deset minut osobní trest. Využití:1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4, 7:5.
Dynamo Pardubice: Jánský – Boček, V. Leder, A. Leder, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Blümel, Bucek, Kubišta, Martínek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Šeliga, Štefka.
České Budějovice: Hauser (46:40 Němec) – Dosek, Dudáček, Dvořák, Hadžič, Kubeš, Rákosník, Tintěra – Bláha, Egert, Kašper, Kondelík, Matys, Pánek, Rolínek, Sigmund, Tejko.

Jedinou brankou v první třetině poslal Dynamo do vedení ve 12. minutě Viktor Martínek, který využil zaváhání hostů, kteří nedokázali vyhodit kotouč do bezpečí. Poté, co puk získal u brusle protihráče, ihned vypálil přesně k levé tyči – 1:0.

Domácí svěřence nezastavilo ani oslabení, ve kterém se prosadili ve 29. minutě, kdy ihned po Matýsově vyhraném vhazování vypálil příklepem od modré čáry přesně mezi tři tyče Aleš Leder – 2:0.

Ve 35. minutě se Motor dočkal snížení na rozdíl jediného gólu, po Kondelíkově nahrávce si Lukáš Matys na hranici levého kruhu vybruslil do lepšího střeleckého úhlu a poté přesně zakončil – 2:1.

O minutu později už bylo vyrovnáno. Michalu Bláhovi první střela sice příliš nesedla, za pár okamžiků se ale dostal do zakončení znovu a to už pálil přesně – 2:2.

Další minuta stačila hráčům Českých Budějovic k otočení vývoje zápasu, Jáchym Kondelík využil důrazu v brankovišti a procpal kotouč až za betmocného Jánského – 2:3.

Pardubičtí se však dokázali ze tří rychle jdoucích gólů po sobě rychle vzpamatovat. Viliam Šeliga zajel s kotoučem do útočné třetiny a následnou ranou mezi betony z mezikruží se postaral o vyrovnání – 3:3.

Jenže deset vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky vrátil zpět vedení na stranu Motoru Jáchym Kondelík, který si z bezprostřední blízkosti poradil s domácím brankářem – 3:4.

Stejně jako vstup do předchozí třetiny se vyvedl lépe Pardubicícm i ten do třetí. Matěj Blümel se vydal do útoku po levé straně, nikým neatakovaný měl dost času na střelu, kterou umístil přesně ke vzdálenější tyčce, od které se kotouč odrazil do branky – 4:4.

Ve 44. minutě se domácím podařilo zvrátit vývoj utkání zpět na svou stranu, když Viktor Martínek napříhl ke střele z hranice pravého kruhu a kotouč z jeho čepele skončil až v síti – 5:4.

O tři minuty později využil Viktor Martínek chyby gólmana Hausera, který si špatně pohlídal levou tyčku, kam následně Martínek zamířil, svou přesnou trefou vyhnal brankáře z branky a zkompletoval hattrick – 6:4.

Gólman Němec dlouho odolával pardubickému tlaku, ten završil v 53. minutě Matěj Blümel zakončení k pravé tyčce – 7:4.

Motoru už se podařilo pouze tři minuty před třetí sirénou snížit na rozdíl dvou branek. Při akci dva na jednoho vzal zodpovědnost na sebe Radek Rolínek, který střelou zápěstím do pravého horního rohu využil přesilovku svého celku – 7:5.