21.1.2023

Dorostenci nezvládli utkání s Karlovými Vary, schytali osmigólový debakl

Sobotní utkání začalo divokou kanonádou domácích hráčů, hned v první třetině si dokázali vybudovat šestibrankový náskok. Pardubice se urputně snažily snížit, ale docílily pouze jedné vstřelené branky a v závěrečné třetině ještě dvakrát inkasovaly.

Extraliga dorostu, 14. kolo, sobota 21.1.2023, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

8:1
6:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 00:39 Čihař (Pastor, Zeman; 5/5), 01:10 Wardas (Poizl, Záhejský; 5/5), 09:36 Pastor (Zeman, Mähler; 4/5), 14:20 Postl (Váňa, Dyk; 4/4), 15:45 Zeman (Pelikán, Čihař; 4/4), 19:49 Záhejský (Kožík; 5/5), 49:06 Pastor (Mähler, Zeman; 5/5), 55:52 Poizl (Wardas, Čihař; 5/5) – 19:31 Kučera (Lempach, Vápeník; 5/5). Rozhodčí: Battěk – Beneš, Belko. Diváci: 67. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.
Karlovy Vary: Oršulák – Dyk, Pelikán, Postl, Cipko, Kůrka, Mähler – Záhejský, Váňa, Kožík, Wardas, Čihař, Pastor, Poizl, Zeman.
Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Švec, Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Kučera, Bartoň, Pilař, Úlehla, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena.

V úvodní části utkání se diváci na karlovarském zimním stadionu rozhodně nenudili. Hned v první minutě Pardubice inkasovaly poprvé a to rukou Vojtěcha Čihaře, který dokázal zužitkovat předchozí ránu Tobiáše Pastora, po níž se puk odrazil před pardubického gólmana a Čihař pouze dorážel do odkryté části branky – 1:0. Po půl minutě přišel druhý gól, tentokrát Tuláčka v brance překonal Viktor Wardas2:0. Zanedlouho měli domácí k dispozici přesilovou hru, tu ale využít nedokázali. Dále byli zároveň vyloučeni hráči obou týmů, přičemž ve hře čtyři na čtyři byly k vidění šance na obou stranách, ale další góly menší počet hráčů na ledě nepřinesl. To až při vlastním oslabení dokázali Karlovarští skóre ještě navýšit, když Matěj Zeman sám ujížděl na hostujícího gólmana, jeho únik stihl dobruslit i jeho spoluhráč Tobiáš Pastor, který po přihrávce poslal Kotouč za Tuláčkova záda – 3:0. Po tomto gólu vystřídal Tuláčka v pardubickém brankovišti Antoš. Pět minut před koncem první třetiny domácí náskok ještě dvakrát navýšili rychle po sobě jdoucími góly, nejprve v přesilové hře skóroval Ondřej Postl4:0, a poté Matěj Zeman5:0. Na závěr dokázali Pardubičtí přerušit čistě karlovarskou kanonádu, po kombinaci Vápeníka s Lempachem zakončoval do mezery mezi betony domácího brankáře Oršuláka Dominik Kučera5:1. Vzápětí ale přišla rychlá odpověď na snížení hostů, Vít Záhejský se svou střelou z mezikruží nemýlil – 6:1.

Naopak prostřední část utkání vypadala naprosto jinak. O šance na jedné ani na druhé straně nouze nebyla, ale o góly ano. Došlo k další výměně brankářů hostů, střežit klec se vydal znovu Tuláček. Zpočátku drželi dobrý tlak Pardubičtí, ten byl ale málem ukončen vyloučením. Pardubice ale domácí do obranného pásma mockrát nepustily a přesilová hra skončila nevyužita. Dále měl zajímavou šanci karlovarský útočník Zeman a chvíli po něm také Dyk, ihned poté se hra otočila a zapotil se zase domácí gólman. V polovině utkání dostali k dispozici početní výhodu také Pardubice. Úlehla se dobře snažil před brankou Karlových Varů, ale Oršulák dokázal betony sklapnout včas. Nepoměr stran byl po minutě dorovnán a hra se poté až do konce dvacetiminutovky přelévala z jednoho pásma do druhého, ale ani jeden z brankářů překonán nebyl.

Poslední část utkání opět přinesla spoustu šancí, jednou z nich byla hned v úvodu rána Kaštánka, která bohužel pro Pardubice pouze rozezvučela konstrukci Oršulákovy branky. V 50. minutě Karlovy Vary úspěšně udeřily. Kombinaci Mählera, Zemana a Pastora zakončil poslední jmenovaný – 7:1. Následovalo vyloučení na straně Pardubických, hosté ale oslabení ubránili. Poslední gól utkání vstřelili Karlovarští v 56. minutě, zakončovat dokázal David Poizl8:1. Na úplný závěr byl ještě na krátko vyloučen pardubický útočník, ale k další změně stavu nedošlo a vítězství zůstává v Karlových Varech.