23.3.2022

Junioři druhý zápas v play off nezvládli. Prohráli těsně 2:3

Pardubičtí junioři odehráli druhý zápas čtvrtfinále znovu na ledě plzeňské Škodovky, kde už v první třetině prohrávali o dva góly. I když se Dynamu podařilo dát ještě gól, na výhru to nestačilo a prohrálo těsně 3:2. Tím se série vyrovnává. V tomto zápase Pardubice střídaly brankáře a o jediné dva góly se postaral Pavol Štetka.

Extraliga juniorů, ČF2, středa 23.3.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

3:2
3:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 01:14 Ženíšek (Dvořák; 5/5), 05:19 Slanina (Malát, Adamec; 5/4), 10:37 Kopic – 15:21 Štetka (Kaštánek, Pavlata; 5/4), 46:06 Štetka (Gromadzki, Kaštánek; 5/5). Rozhodčí: Horák, Valda – Axman, Thuma. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:2. Střely na branku: 6:4. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Plzeň: Němeček – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Soukup, Dvořák, Slanina, Marcel, Malát, Ženíšek, Dáňa.
Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Hned po úvodním vhazování vypálil od modré plzeňský Malák, pardubický brankář Borovička puk neudržel a hned u pravé tyče se pokoušel dorazit puk do sítě Adamec. Vstřelit první branku se mu ale nepodařilo. Ale hned po další akci v první minutě šli do vedení domácí. Adam Ženíšek překonal rychlou střelou pardubického brankáře – 1:0. V páté minutě šla Plzeň do dvoubrankového vedení, kdy Jan Slanina přesnou střelou pod břevno využil přesilovou hru – 2:0. Poté se do úniku dostal pardubický Šťastný, který vypálil z levého kruhu, ale jeho střela jen orazítkovala pravou tyč. V desáté minutě se ke kotouči dostal domácí Marek Kopic, který zamířil přesně k levé tyči a plzeňští tak napotřetí v zápase překonali Borovičku – 3:0. Po tomto gólu Pardubice střídaly brankáře, za Borovičku nastoupil Kadlc. V patnácté minutě Dynamo snížilo skóre, do vzdálenějšího růžku branky se trefil Pavol Štetka – 3:1.

Na úplném začátku druhé třetiny se ke střele dostal hostující Šťastný, ale jeho střelu plzeňský Němeček chytil do lapačky. Potom střílel od modré domácí Kremláček, ale puk těsně minul pravou tyč Kadlcovy brány. Poté se v situaci dva na jednoho ocitli Herčík se Šťastným. První jmenovaný nahrával druhému, který zakončoval, ale domácí brankář střelu zastavil. Do další příležitosti se pak dostal domácí Slanina, ale ve střele mu zabránili pardubičtí obránci. Před koncem třetiny ještě střílel z levého kruhu Lichtag, jeho střela skončila v Němečkově lapačce.

Na začátku třetí třetiny se k puku dostal Pavol Štetka, který svým druhým gólem tohoto zápasu snížil skóre na 3:2. Poté domácí Dvořák přihrával Kremláčkovi, který vystřelil na Kadlce, jeho střela ale jen trefila boční síť. Ke kotouči se potom dostal pardubický Herčík, který pálil na Němečka, ten však měl připravenou lapačku. O chvíli později se znovu Herčík dostal k zakončení po chybě v domácí rozehrávce, trefil však jen levou tyč. Ke konci třetiny to ještě Pardubice zkoušely v šesti, ale tuto výhodu nevyužily a na ledě Plzně prohrály 3:2.