27.3.2022

Junioři podruhé doma padli. Série se za stavu 2:2 vrací na západ Čech

Junioři Pardubic se představili ve druhém čtvrtfinálovém zápase na domácím ledě. Rychlý start do zápasu se povedl Plzni, která již po dvaadvaceti vteřinách vedla. Dynamo ale dokázalo ještě do konce třetiny vyrovnat. Druhá třetina Pardubicím nevyšla, jelikož Plzeň skórovala hned čtyřikrát. V závěrečné třetině oba celky vsítily branku, ale to nic nezměnilo na výhře Plzně.

Extraliga juniorů, ČF4, neděle 27.3.2022, Pardubice, enteria arena

2:6
1:1, 0:4, 1:1
Branky a nahrávky: 13:30 Kubíček (Herčík; 5/3), 53:58 Kaplan (Šťastný; 5/5) – 00:22 Kremláček (Adamec; 5/5), 24:27 Dáňa, 30:24 Malák, 32:22 Adamec (Malát; 5/4), 38:01 Kvasnička (Dvořák; 5/5), 44:15 Marcel. Rozhodčí: Veselý, Micka – Klouček, Šimánek. Diváci: 200. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:4. Střely na branku: 4:12. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6.
Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Urban, Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Plzeň: Vondraš – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Soukup, Dvořák, Marcel, Malát, Ženíšek, Beránek, Dáňa.

Ihned po dvaadvaceti vteřinách po úvodním buly se dokázal prosadit Vladimír Kremláček. Ten se napřáhl od modré čáry a tvrdou ránou propálil puk za záda Borovičky – 0:1. Dynamu se ve 14. minutě podařilo srovnat. Herčík našel volného Martina Kubíčka, který měl dost času na střelu a využil tak dvojnásobnou přesilovku – 1:1. Dynamo se ještě před koncem třetiny mohlo dostat do vedení, ale po Urbanově rychlé přihrávce Hebek nedokázal trefit odkrytou branku.

Druhá třetina se více povedla hostům z Plzně. Ti se již ve 25. minutě dostali do vedení, poté, co Lukáš Dáňa v oslabení odebral puk na polovině hřiště a rychlým přesunem se probojoval až před Borovičku, kde se mu podařilo vsítit branku – 1:2. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 31. minutě Daniel Malák, jež svou sólovou akcí a následným zakončením rozvlnil pardubickou síť – 1:3.

O necelé dvě minuty poté se Plzeň radovala počtvrté, jelikož přihrávku Maláta k tyči pardubické branky našel Václav Adamec, kterému již nedělalo problém zakončit do odkryté branky – 4:1. Ke konci třetiny se ještě trefil Vlastimil Kvasnička, tomu se nepovedla první střela, avšak po následném zmatku před brankou využil situace a dostal puk do branky – 1:5.

Závěrečná dvacetiminutovka začala opět lépe pro Plzeň, jelikož hned v 45. minutě dokázali dát hosté gól v oslabení. Marcel Marcel zachytil přihrávku mezi obránci Pardubic a rychlým přesunem se dostal až před Kadlce, kde proměnil ránu k levé tyči – 1:6. Robin Kaplan potom ještě dokázal snížit díky střele nad beton Vondráše, avšak hosté si již závěr zápasu pohlídali a vyhráli poměrem 6:2. Plzeň tak vyrovnala skóre play off na 2:2 a série se přesouvá opět do Plzně.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme opět špatný vstup do utkání. Hned v prvním střídání jsme obdrželi branku, ale docela jsme se z toho oklepali. Vyrovnali jsme a myslím si, že první třetina byla vyrovnaná. Ve druhé části až do naší pětiminutové přesilovky ten náš standard z první třetiny pokračoval. Potom jsme inkasovali při naší přesilovce branku na 2:1 a tím se naše hra úplně sesypala a od té doby jsme nedokázali soupeři konkurovat. To nic nemění na tom, že se do Plzně pojedeme poprat o postup.“