14.9.2023

Třetí prohru v sezóně přivezli junioři z Brna

Pardubičtí junioři vyjeli na další venkovní zápas, tentokrát na led Brna. Dynamo prohrávalo 3:0, ale poté snížilo, kdy se prosadil Adrian Gromadzki a Jakub Koudelka. Brno ale potom přidalo dvě branky, na což Pardubice nedokázaly odpovědět a prohrály tak 5:2.

Extraliga juniorů, 7. kolo, čtvrtek 14.9.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

5:2
2:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 02:01 Habermann (Veselský, Bárta; 5/5), 06:31 Veselský (Habermann; 5/5), 22:41 Chludil (Němec; 5/5), 46:31 Zembol (Chludil, Ekrt; 5/5), 59:39 Chludil (Ekrt; 5/5) – 30:57 Gromadzki (Hebek, Švec; 4/4), 36:17 Koudelka (Burda, Kubíček; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Grygera – Vašíček, Smetková. Diváci: 83. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 47:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Kometa Brno: Kavan – Pospíšil, Svoboda, Kuswito, Ulbricht, Bůžek, Němec, Jurný – Rakus, Ekrt, Otava, Chludil, Habermann, Halačka, Veselský, Boltvan, Pavlík, Zembol, Bárta, Nekvapil.
Dynamo Pardubice: Batih – Hebek, Červenka, Švec, Rájek, Kubánek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Pilař, Kubíček, Burda, Kalužík, Dostál, Bartoň, Gromadzki.

Brno se jako první ujalo vedení, a to hned po uplynutí dvou minut, kdy střelou z levého kruhu Jindřich Habermann propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. V šesté minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, kdy se Adam Veselský trefil do horního rohu pardubické branky - 2:0. Dynamo se nedařilo dostat do větší šance až do konce třetiny, kdy Helikar pálil na Kavana, ten ale na poslední chvíli puk vyrazil.

Opět na začátku další třetiny se prosadilo Brno, Danny Chludil se dostal k dorážce a překonal tak potřetí Viléma - 3:0. Ve třicáté minutě se Pardubice poprvé trefily, kdy se do samostatného úniku dostal Adrian Gromadzki, který bekhendovou kličkou zakončoval mezi betony Kavana - 3:1. Poté se do velké šance dostal domácí Otava, ale Vilém jeho pokus zneškodnil. Před zaznění druhé sirény Pardubice snížily, kdy Jakub Koudelka se trefil z pravého kruhu - 3:2.

Na začátku třetí části mohlo Dynamo vyrovnat, Jakub Koudelka dostal krásnou přihrávku a vystřelil, Kavan ale na poslední chvíli puk vyrazil betonem. Ve 46. minutě přidalo Brno čtvrtou branku, kdy se Jakub Zembol trefil z mezikruží - 4:2. Poté se Pavlata dostal k zakončení, ale ani jeho pokus neskončil za zády Kavana. Pár vteřin před koncem Brno vstřelilo pátou branku, kdy se prosadil Danny Chludil, který tak zpečetil výhru domácích. Pardubice tak prohrály 5:2