24.9.2022

Série proher přerušena. Junioři udolali Třinec v prodloužení

Pardubičtí junioři odehráli další zápas na domácím ledě, tentokrát s Třincem. Dynamo šlo jako první do vedení a to ve druhé třetině zásluhou Matěje Kloze. Třinci se v třetí třetině podařilo vyrovnat z přesilovky šest na tři. V základní hrací době se nerozhodlo, proto následovalo prodloužení. V prodloužení zvítězilo Dynamo, zásluhou Adriana Gromadzkiho, který překonal Krále. Pardubice tak zvítězily 2:1

Extraliga juniorů, 8. kolo, sobota 24.9.2022, Pardubice, enteria arena

2:1
0:0, 1:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 27:29 Kloz (Novotný; 5/5), 01:10 Gromadzki (Tomas, Koudelka; 3/3) – 54:15 Jobánek (Volas, Hrůzek; 5/3). Rozhodčí: Veselý, Glanc – Lhotský, Svoboda. Diváci: 58. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Tomas, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Oceláři Třinec: Král – Kremnický, Andrle, Kyselý, Kareš, Buják, Hrůzek – Gerych, Holinka, Volas, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Cedzo, Šotkovský, Šilar, Kozlík, Jobánek.

Hned na začátku první třetiny se do útoku dostal domácí Kloz, ale hostující brankář střelu vyrazil. Ihned do protiútoku se hnal třinecký Kremnický, který střílel od modré, ale Matěcha střelu vyrazil. Poté přišlo vyloučení na pardubické straně, kde hosté odehráli minutu a dostali možnost početní výhody pět na tři. Při této přesilovce měl šanci Kozlík, kde jeho střela zazvonila o pardubickou branku. Potom mohl pardubický Štetka poslat Dynamo do vedení, ale kotouč šel těsně nad branku. Na konci třetiny byl vyloučen na pět minut Štetka a hosté tak dohrávali přesilovku i ve druhé třetině.

Třinec dohrával na začátku druhé třetiny přesilovou hru, při níž měl plno šancí jít do vedení, to se mu ale nepodařilo a Dynamo se tak ubránilo. Ve 27. minutě šly Pardubice do vedení, kdy do samostatného úniku ujel Matěj Kloz, který překonal Krále – 1:0. Dynamo poté dostalo možnost si zahrát přesilovou hru, při níž Tvrdík, Král jeho střelu vyrazil. Potom se dostal Fiala do samostatného úniku, kdy ještě na poslední chvíli nahrával jednomu ze spoluhráčů, ten však přihrávku nezpracoval. Ke konci třetiny ještě vyslal střelu Holinka, ale Matěcha ji vyrazil.

Na začátku třetí třetiny střílel pardubický Chabada na Krále, ale hostující brankář střelu vyrazil. Poté byl vyloučen jeden z třineckých hráčů, a Dynamo tak dostalo možnost hrát přesilovou hru, při níž měl šanci Kalužík. V 53. minutě byli vyloučeni dva hráči domácího celku a Třinec odvolal brankáře a v 54. hosté vyrovnali, jmenovitě Jonáš Jobánek – 1:1. Ke konci třetiny měl ještě šanci Tvrdík, ten ale Krále nepřekonal. V základní hrací době se nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

V prodloužení vstřelil gól Adrian Gromadzi, který tak zajistil Dynamu výhru 2:1.