22.9.2024

Pardubičtí junioři padli v Liberci

Pardubičtí junioři sehráli utkání s Libercem v rámci sedmého kola juniorské extraligy. Tygři se v první třetině dokázali dostat do vedení, které navýšili ve třetině části. Na to se Pardubicím podařilo odpovědět, ale na dvě branky v závěrečné třetině Dynamo dokázalo zareagovat jen snižujícím gólem na konečných 4:2.

Extraliga juniorů, 7. kolo, sobota 21.9.2024, Liberec, Home Credit Arena

4:2
1:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 04:14 Stahoň (TS), 28:27 Křížek (Ehrenberger, Hois; 5/4), 45:38 Stahoň (Vaněček, Ehrenberger; 5/5), 50:02 Prokůpek (Šťástka, Jansa; 5/5) – 35:09 Burda (Rájek, Macek; 5/5), 50:16 Yevtiekhov (Úlehla, Lučan; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Micka – Hlinka, Černohlávek. Diváci: 63. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 21:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Pilíšek, Macháček, Ehrenberger, Seidl, Vaněček, Jarabko – Pekař, Hois, Bajer, Křížek, Prokůpek, Saxa, Handl, Jansa, Vološín, Stahoň, Šťástka, Rozsíval.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Rájek, Úlehla, Vápeník, Oliva, Lučan, Křečan – Macek, Štěpánek, Rolinek, Helikar, Lempach, Burda, Kučera, Krčál, Korec, Pilař, Yevtiekhov, Pumpinš.

Rychlý vstup do zápasu předvedl Liberec, který šel již v páté minutě do vedení. Postaral se o to Luboš Stahoň, jenž byl faulován v samostatném úniku a následně proměnil nájezd střelou mezi betony - 1:0. V závěru třetiny mohlo přijít navýšení vedení, ale skvěle zasáhl Tuláček. Ten nejdříve vychytal přečíslení, jenž zakončoval Vološín, a poté dokázal vychytat i Saxovu střelu do odkryté branky. Tři vteřiny před koncem se Dynamu podařilo vsítit branku, ale po poradě rozhodčích gól nebyl uznán.

Do druhé třetiny vstoupil opět lépe domácí tým, což přineslo ovoce v devětadvacáté minutě, kdy se Liberci při přesilové hře nedařilo usadit v útočné třetině, a tak to vzal na sebe Patrik Křížek, jenž prokličkoval až do levého kruhu, odkud rozvlnil pardubickou síť - 2:0. Dynamo na to dokázalo odpovědět v šestatřicáté minutě poté, co Daniel Burda před brankou dobře tečoval střelu Rájka - 2:1. Obrovskou šanci měli v závěru třetiny ještě Tygři, kteří se dostali do situace tři na jednoho, avšak individuální řešení Seidla bylo zblokováno mimo pardubickou branku.

I třetí třetinu gólově otevřel Liberec, když Vaněček našel přes celé hřiště najíždějícího si Luboše Stahoně a poslal ho do samostatného úniku, který liberecký forvard zakončil do odkryté branky poté, co si položil pardubického gólmana - 3:1. O čtyři minuty později šel Liberec již do tříbrankového vedení. Šťástka poslal kotouč za branku, ale puk se odrazil přímo k Tomáši Prokůpkovi, jenž měl proti dezorientovanému Tuláčkovi jednoduchou práci - 4:1.

Již o čtrnáct vteřin později však přišlo snížení v podobě gólu Oleksiju Yevtiekhova. Ten se po rychlé akci Lučana a Úlehly dostal k puku a zakončil přesně za záda libereckého gólmana - 4:2. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, a tak Liberec na domácím stadionu uhájil vítězství 4:2.