26.4.2024

O titulu rozhodne až sedmý zápas, Oceláři srovnali sérii

Pardubičtí hokejisté prohráli v šestém utkání finále Play off Tipsport extraligy na ledě Třince 1:4. Dynamo po většinu zápasu tahalo za kratší konec, od první třetiny ztrácelo dvě branky. Ve druhé části Oceláři přidali třetí gól. Dynamu se podařilo snížit až v přesilové hře čtyři minuty před koncem, kdy vykřesal naději Robert Kousal. Pardubičtí to následně zkusili bez brankáře a Třinec přidal pojistku do prázdné klece. Finálová série je srovnaná na 3:3 a o titulu se rozhodne v sedmém utkání v neděli.

Tipsport extraliga, F6, pátek 26.4.2024, Třinec, WERK ARENA

4:1
2:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 13:29 Růžička (Voženílek, Helewka; 5/5), 15:35 Hrehorčák (Čacho, Dravecký; 5/5), 29:44 Vrána (Cienciala, Kundrátek; 5/4), 58:13 Hrehorčák (5/5) – 56:02 Kousal (Čerešňák, A. Musil; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Šír – Lhotský, Hynek. Diváci: 5400. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:30 (10:8, 7:5, 7:17). Zblokované střely: 11:20. Hity: 11:7. Vhazování: 25:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký, Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Nestrašil, Růžička – Daňo, Cienciala, Hudáček – Roman, Vrána, Helewka – Kurovský.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.