10.9.2021

Juniorka vstoupila do soutěže vítězstvím v Havířově

Úvodní úspěšné utkání mají za sebou také pardubičtí junioři, kteří si plný počet bodů připsali na ledě Havířova. Za vítězstvím vyrazily Pardubice gólem Kaplana již ve druhé minutě, následně si pomohly i brankou v přesilové hře či při vlastním oslabení. Nakonec zvítězily na ledě Havířova 4:1 a do sezony tak vykročily pravou nohou.

Extraliga juniorů, 1. kolo, pátek 10.9.2021, Havířov, Gascontrol Aréna

Havířov

1:4
0:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 35:48 Fědor (Hledík, Kočí) – 01:49 Kaplan (Costa, Herčík), 21:34 Lichtag (Formánek, Šťastný), 42:06 Formánek (Pavlata, Kaštánek), 44:59 Pavlata (Štetka). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vengřín. Diváci: 98. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Havířov: Zlatnický – Fědor, Kočí, Kyselý, Zavřel, Kremnický, Kubíček – Hledík, Bárta, Makovec, Pastor, Horváth, Mastič, Valach, Becher, Špaček, Byčkov, Kalčík.
Dynamo Pardubice: Borovička – Kaštánek, Chabada, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Koudelka – Formánek, Pavlata, Kaplan, Lichtag, Šťastný, Štetka, Herčík, Costa, Paleček, Burda, Pavlík.

Utkání začalo hned od začátku v ostrém tempu a už na konci 2. minuty padl první gól. Dynamo totiž využilo zásluhou Robina Kaplana přesilovku. V 10. minutě mohl vyrovnat Pastor, ale Borovička předvedl neskutečný zákrok máchl holí za sebe a puk mířící do prázdné branky zastavil. Do konce třetiny už gól nepadl, i proto, že 12 vteřin před jejím koncem Pastor mířil do pravé tyče Borovičkovy branky. Po první části tak platil stav 0:1.

Dynamo vstoupilo úspěšně i do prostřední části zápasu, když v polovině 22. minuty využili zaváhání domácích při rozehrávce. Jakub Lichtag našel na levé straně Formánka, ten mu puk vrátil a kapitán Pardubic pálil do odkryté branky.

Ve 32. minutě se blýskl pěknou individuální akcí Hledík, který prokličkoval obranou hostí až před Borovičku, jenž se štěstím zastavil puk mířící mezi jeho betony do branky. Ve 36. minutě už se AZ dočkal, když krátce po skončení přesilovky dorazil puk po Hledíkově střele Jan Fědor.

O osudu utkání rozhodl začátek třetí části, kdy Dynamo přidalo další dvě branky. Na začátku 43. minuty využil špatného střídání AZetu František Formánek, který si najel před Zlatnického a nekompromisně jej prostřelil.

Na konci 45. minuty se hosté prosadili dokonce při vlastním oslabení, když si Zlatnický při rozehrávce nerozuměl s obránci, čehož využil Štětka, který našel před brankou Dominika Pavlatu, jenž jen poslal puk do odkryté branky. Ve zbytku utkání už gól nepadl a Dynamo si tak z Havířova zaslouženě odvezlo tři body.