17.9.2021

Junioři ztrátu z první třetiny nedotáhli, Litvínov rozhodl v závěru

Třetí utkání nové sezony odehráli pardubičtí junioři poprvé před domácími fanoušky v enteria areně. Proti Litvínovu však velmi rychle ztráceli 0:3 a ztrátu se jim už i přes velkou snahu nepodařilo dohnat. Za Dynamo se prosadili Kale Costa a v přesilové hře Michal Hrádek. V závěru ale pojistil vítězství hostů Danielčák.

Extraliga juniorů, 3. kolo, pátek 17.9.2021, Pardubice, enteria arena

Litvínov

2:4
0:3, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 25:35 Costa (Kaplan), 48:29 Hrádek (Formánek, Pavlata) – 06:54 Slavík (Stehlík, Danielčák), 07:14 Vopat (Hák, Skuhrovec), 09:11 Skuhrovec (Vopat), 58:23 Danielčák (Baláž). Rozhodčí: Ondráček – Bohuněk, Roischel. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hrádek, Tvrdík, Hebek, Bárta – Costa, Formánek, Kaplan, Pavlata, Paleček, Šťastný, Pavlík, Lichtag, Štetka, Kubíček, Burda, Novotný, Herčík.
Litvínov: Čermák – Hák, Baláž, Kroupa, Hocelík, Werner, Háva – Danielčák, Skuhrovec, Vopat, Slavík, Stehlík, Krocker, Fišer, Limanovský, Dej, Beran.

Pardubičtí junioři nastoupili v pátek ke svému třetímu utkání a poprvé před domácími fanoušky. Proti Litvínovu jim ale úvodní třetina nevyšla vůbec podle přestav, když hned třikrát inkasovali v rozmezí tří minut. První branku v utkání vstřelil Marek Slavík – 0:1. Za dalších dvacet vteřin hosté odskočili na rozdíl dvou branek, když se prosadil Jan Vopat – 0:2. Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat, v 10. minutě přesně zakončil útočník David Skuhrovec, jenž překonal Borovičku – 0:3. Nevydařenou první třetinu bohužel zakončil trestem do konce utkání útočník Jakub Lichtag, dlouhou početní výhodu Litvínova ale pardubičtí mladíci ubránili.

Druhou třetinu ale začalo Dynamo mnohem lépe, když se hned po pěti minutách trefil Kale Costa po Kaplanově přihrávce – 1:3. Krátká početní výhoda pěti proti třem zůstala ze strany pardubických hokejistů nevyužitá a do třetí třetiny tak šlo Dynamo se ztrátou dvou gólů.

Po vyloučení Slavíka za sekání už Dynamo nabídnutou přesilovou hru využilo. Z branky se tak mohl radovat Michal Hrádek, který má už zkušenosti s A týmem – 2:3. Vyrovnáno mohlo být v padesáté minutě, kdy se po faulu jelo trestné střílení. Nájezd si vzal na starosti teprve sedmnáctiletý Dominik Pavlata, který ale bohužel litvínovského Čermáka nepokořil! Pardubice se sice ztrátu z první třetiny snažily za každou cenu dohnat, v posledních minutách ale jejich snahu zmařil Tim Danielčák, který tak rozhodl o konečném výsledku. Litvínov si z pardubického ledu odvezl plný počet bodů.