29.10.2021

Junioři těsně prohráli, o všechny body je obraly Karlovy Vary

Pardubičtí junioři nedokázali ani ve čtvrtém zápase prolomit šňůru proher, všechny body si tentokrát domů vezou Karlovy Vary. I když Pardubice dokázaly srovnat zápas ve druhé třetině, o všem rozhodla třetina třetí a hlavně dva rychlé góly, na které již Dynamo nedokázalo dostatečně zareagovat.

Extraliga juniorů, 14. kolo, pátek 29.10.2021, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

3:4
0:1, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 28:15 Kaplan, 33:25 Kaplan (Tvrdík, Costa), 45:57 Nedelka (Lichtag, Štetka) – 19:27 Rymon (Bulka, Kupčo), 21:58 Šmajda (Kupčo, Sapoušek), 43:10 Rymon (Dorot), 44:01 Rymon (Šmajda, Bulka). Rozhodčí: Glanc – Roischel, Štěpánek. Diváci: 100. Vyloučení: 6:4. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Nedelka, Tvrdík, Hebek, Koudelka, Kaštánek, Kubíček, Chabada – Kaplan, Štetka, Lichtag, Costa, Paleček, Šťastný, Pavlata, Herčík, Novotný, Formánek.
Karlovy Vary: Bočan – Bulka, Dorot, Vogel, Krajčík, Zolnaj, Blengino, Benda – Rymon, Šmajda, Kupčo, Sapoušek, Kusak, Adámek, Adámek, Botoš, Šlechta, Varvařovský.

Pardubice začaly utkání aktivněji než soupeř, a již v první minutě měly několik šancí. První velká šance Pardubic přišla ve 4. minutě, kdy se po přihrávce Borovičky dostal do úniku Costa, jeho střela byla však na poslední chvíli zblokována. Karlovy Vary nezahálely a již o chvíli později, konkrétně v 7. minutě, se Dorot probojoval k přihrávce na pravé straně hřiště, jeho prudkou střelu přesně k tyči zlikvidoval beton brankaře Borovičky. Poté po několika minutách, kdy brankáři obou celků nedostávali moc zabrat, se zrodila šance Pavlaty, ten naznačil jízdu za bránu, ale na poslední chvíli se pokusil překvapit Bočana, který si však svou tyč pohlídal. Konec třetiny nám dokonce ukázal i gól, když se ve 20. minutě po přihrávce Bulky do odkryté poloviny hřiště k zakončení dostal Dominik Rymon a proměnil.

Druhá třetina začala v režii Varů, to přineslo ovoce hned ve 22. minutě, kdy se v přesilové hře po skvělé přihrávce Kupča prosadil do odkryté brány Samuel Šmajda. Dynamo poté dokázalo snížit na rozdíl jednoho gólu, potom co Robin Kaplan zavelel k protiútoku a sólovou akcí zakončenou střelou pod ruku Bočana snížil vedení Karlových Varů. Pardubická hra se o poznání zlepšila, Dynamo tlačilo na obranu hostí, a využít to dokázal opět Robin Kaplan, který zpracoval přihrávku Tvrdíka a zakončil k tyči karlovarské branky. Karlovy Vary nezaostaly, hlavně díky Adámkově přizemní střele od modré čáry, kterou reflexivně zlikvidoval Borovička.

Třetí třetinu zahájily lépe Karlovy Vary, jelikož se jim během jedné minuty podařilo dvakrát skórovat. Nejprve ve 44. minutě, kdy se po přihrávce Dorota prosadil Dominik Rymon, který se dostal před Borovičku a zakončil pod lapačku. Hattrick zakončil opět Dominik Rymon prudkou střelou, která smolně skončila za zády Borovičky. Adam Nedelka ještě dokázal snížit, poté co rychlou kombinací a následným zakončením prostřelit Bočana. Dynamo již poté nedokázalo srovnat, a tudíž si Karlovy Vary odváží z Pardubic všechny body.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Teď po zápase jsme zklamaní, myslím že jsme odvedli celkem slušnou práci, ale soupeř potrestal každou naší individuální chybu. Když jsme se dokázali vrátit do utkání tak rozhodly dva góly, které jsme si v podstatě zavinili sami špatnou komunikací a nedůrazem před naší brankou.“