26.10.2024

Junioři se střelecky trápili, podlehli Vítkovicím 4:0

Pardubičtí junioři v rámci dalšího domácího zápasu přivítali Vítkovice. Na gól se muselo čekat až do druhé třetiny, kdy otevřel skóre hostující Matěj Man. Poté Ridera přidala dva rychlé góly a vedla 3:0. Ve třetí části hosté ještě přidali čtvrtou branku. Pardubice i přes mnoho šancí nedokázaly vstřelit ani jednu branku a v tomto utkání tak padly 4:0.

Extraliga juniorů, 17. kolo, sobota 26.10.2024, Pardubice, enteria arena

Vítkovice

0:4
0:0, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 27:57 Man (Vehovský, Přibyl; 5/5), 33:19 Glas (Csabi, Fasner; 5/4), 34:35 Fojtík (Kovalčík, Bialy; 5/5), 48:29 Fojtík (Vehovský, Pavelec; 5/4). Rozhodčí: Skopal, Vepřovský – Obr, Landsmann. Diváci: 70. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:4.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Štěpánek, Rolinek, Teplý, Dostál, Burda, Marek, Krčál, Korec, Macek, Yevtiekhov, Pumpinš.
Vítkovice: Smolka – Man, Glos, Drábek, Bialy, Čuba, Chaloupka – Tobola, Muroň, Csabi, Vehovský, Přibyl, Kovalčík, Glas, Pavelec, Fasner, Douda, Žídek, Fojtík.

Hned na začátku zápasu měly velkou šanci Vítkovice, kdy Čuba jel sám na branku, ale Tuláčka nepřekonal. Poté se dostal do dobré příležitosti domácí Korec, který se snažil dorážet puk do branky, ale Smolka roztáhl betony a nic za svá záda nepustil. Následně mohl hostující Žídek skórovat do odkryté branky, ale puk promáchl. Před zazvoněním první sirény se ještě k dorážce dostal Burda, ale ani on nedokázal vítkovického gólmana překonat.

Ve druhé třetině byla k vidění první branka, a to ve 28. minutě kdy se od modré trefil Matěj Man - 0:1. Ve 33. minutě Ridera přidala dva rychlé góly a šla tak do tříbrankového vedení. Nejdříve se z přesilové hry prosadil Sebastian Glas, a poté se z pravého kruhu trefil Vojtěch Fojtík - 0:3. Pardubice se poté také dostaly do šance, kdy Burda projel vítkovickou obranou a z blízkosti zakončoval, ale Smolka jeho pokus lapil do lapačky.

Na úvodu třetí třetiny se hned do dobré šance dostal Žídek, který mohl u pravé tyčky zakončovat do odkryté branky, jenže Tuláček se stačil přesunout a jeho šanci zlikvidoval. Poté přišlo vyloučení na domácí straně a Vítkovice znovu přesilovou hru využily, kdy Vojtěch Fojtík doklepl puk za záda Tuláčka - 0:4. K dobré střele se potom dostal domácí Rolinek, který si najel mezi kruhy a pálil, ale ani on Smolku nepřekonal. Poté přišlo několik vyloučení na obou stranách za bitky, ale Dynamo žádnou branku už vstřelit nedokázalo a Ridera si tak odváží výhru 4:0.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) My jsme ze začátku utkání nějak neměli nohy, úplně jsme se do toho nedostali v první třetině, ale pak si myslím, že jsme měli dobrou pasáž ve druhé třetině. Bohužel jsme z toho dostali gól, pak dva a pak si myslím, že už jsme nenašli nějakou. Nějakou? Prostě už jsme to nedotáhli. Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera) Si myslím, že od začátku na klucích šlo vidět, že si jdou pro vítězství a dneska jsme hráli jako tým, spousta odblokovaných šancí, parádní backchacky a to, že jsme vyhráli, je jenom odměna za tu tvrdou práci, kterou jsme dneska odvedli a já klukům jenom gratuluji, že dneska hráli fakt dobře.