13.1.2024

Junioři Dynama porazili lídra tabulky z Plzně 4:2

Dynamo ve 14. kole skupiny o účast v play off DHL extraligy juniorů hostilo vedoucí Plzeň. Pardubičtí hokejisté měli před zápasem na západočeského soupeře ztrátu tří bodů, kterou ve vzájemném střetnutí smazali. O vítězství rozhodl především úvod třetí třetiny, kdy na vyrovnávací gól odpověděl Hebek a následně výsledek 4:2 stanovil Koudelka.

Extraliga juniorů, 14. kolo, sobota 13.1.2024, Pardubice, enteria arena

4:2
1:1, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 07:44 Gromadzki (Koudelka, Fiala; 5/4), 39:25 Kalužík (Švec, Helikar; 5/4), 43:15 Hebek (Fiala; 5/5), 44:04 Koudelka (Kaštánek, Jaša; 5/5) – 17:34 Šiler (Benák; 5/5), 40:33 Soukup (Šiler, Dolhý; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Vepřovský – Maňák, Figer. Diváci: 80. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Hebek, Kaštánek, Švec – Pilař, Helikar, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Yevtiekhov, Novotný, Jaša.
Plzeň: Jansa (45. Houdek) – Hromádka, Hodinář, Cícha, Skok, M. Houdek, Prošek, Dolhý, Čančura – Beran, Ishchenko, Hořejší, Koubek, Benák, Soukup, Matějka, Řehoř, Pittr, Šiler.

Hned v první minutě se nechal za podrážení vyloučit pardubický útočník Fiala, ale Plzeň navzdory velkému tlaku přesilovku nevyužila. Dynamo naopak tu svoji o chvíli později ano. Cíchovo držení v osmé minutě gólově potrestal Adrian Gromadzki. Hosté nicméně dokázali před přestávkou vyrovnat. V 18. minutě se po rychlém protiútoku prosadil nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Šiler.

Poměrně vyrovnaná podívaná pokračovala i ve druhé třetině. Brankář Dynama Matěj Tuláček a gólman Škody Daniel Jansa čelili několika zajímavým zakončením protihráčů. V prostřední dvacetiminutovce přesto padl jediný gól. Východočeši 35 sekund před sirénou podruhé v utkání zužitkovali početní výhodu. Švec z osy hřiště nabil Tadeáši Kalužíkovi, jenž z pravého kruhu přesně zakončil.

Na začátku třetí periody se Indiáni usadili na pardubickém území a vytvořili si tlak, který vedl k trefě na 2:2. Jejím autorem se půl minuty od úvodního buly stal Marek Soukup. Netrvalo to dlouho a došlo k nakonec rozhodující pasáži duelu. Ve 44. minutě se štěstím prošla střela Tomáše Hebka mezi gólmanovými betony a doklouzala za brankovou čáru. A 49 sekund poté upravil na 4:2 Jakub Koudelka, který ranou od modré čáry vymetl pavučiny v pravém horním rohu brány. Do brankoviště mužstva ze západu Čech se pak místo Jansy postavil Štěpán Houdek. Plzeňané v závěru zkusili hru bez brankáře, ale z města perníku odjeli s prázdnou.

Martin Koudelka (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „Byl to výborný, hodně bruslivý zápas. Šlo o aktivní hokej z obou stran, nikdo se nesnažil betonovat a všichni chtěli hrát. Pouze my jsme si na začátku třetí třetiny mysleli, že ubráníme stav 2:1, což se nám nevyplatilo. Pak jsme ale zase začali působit aktivně. Dnes rozhodli beci, kteří začali střílet a dali góly. Teď máme správné nastavení mysli, nikdo nic nešidí, všichni hrají jeden za druhého. Hned se to projevuje ve výsledcích. V týmu je dobrá atmosféra, také jsme přestali faulovat a dělat zbytečné chyby. Plzeň je ale skvělý soupeř, který chce hrát hokej, jenže dnes se tolik neprosadil. Může za to dobrý defenzivní výkon všech našich hráčů, včetně brankáře.“ Patrik Polívka (trenér brankářů HC Škoda Plzeň): „Zápas se těžko hodnotí. Myslím si, že jsme do něj nevstoupili úplně špatně. Ani druhá třetina nebyla z naší strany špatná. Chyběl nám ale důraz v koncovce, neproměňovali jsme šance. Pak jsme dostali gól do šatny, což není nikdy příjemné. Ve třetí třetině jsme se už nedokázali vrátit silnější, abychom to zvrátili v náš prospěch, a ještě jsme inkasovali. Ale jinak se jednalo o hezké utkání.“