1.10.2024

Dynamo padlo v Brně po prodloužení

Pardubice se ujaly vedení hned po šestnácti vteřinách zásluhou Petera Čerešňáka. Kometa dokázala v druhé třetiny srovnat z přesilovky, ale Dynamo za pět minut také odpovědělo z početní výhody trefou Martina Kauta. Za stavu 2:2 dospěl duel do prodloužení, v jeho závěru rozhodlo Brno gólem z přesilovky.

Tipsport extraliga, 7. kolo, úterý 1.10.2024, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

3:2
0:1, 2:1, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 25. Rachůnek (Pospíšil, Cingel), 33. Marcinko (Pospíšil, Švrček), 65. Zbořil (Rachůnek, Pospíšil) – 1. Čerešňák (Poulíček, Mandát), 30. Kaut (Červenka, Paulovič). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 6217. Střely na branku: 28:20 (5:6, 13:4, 8:9, 2:1). Zblokované střely: 14:16. Hity: 4:2. Vhazování: 27:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Kometa Brno: Postava – Ďaloga, Smetana, Švrček, Beaudin, Bartejs, Gulaši, Svoboda – Flek, Cingel, Zohorna – Zbořil, Marcinko, Pospíšil – Rachůnek, Kos, Zaťovič – Konečný, Kollár, Říčka – Jedlička.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Čerešňák, Musil, Šustr, Dvořák, Hájek, Vála, Houdek – Radil, Zohorna, Červenka – Kaut, Paulovič, Macek – Vondráček, Poulíček, Mandát – Herčík, Fiala, Lichtag.

Pardubičtí hokejisté vyrazili vlakem oslabeni o disciplinárně potrestaného Roberta Kousala a nemocného Jiřího Smejkala, naopak zpátky do sestavy se vrátil Matej Paulovič. Premiéru v Tipsport extralize prožil devatenáctiletý Adam Fiala, druhý start v nejvyšší soutěži si připsal sedmnáctiletý Vít Macek.

Dynamo prožilo parádní vstup do utkání v Brně, vedení se ujalo již po šestnácti vteřinách hry. Trenéři poslali do zápasu jako první třetí formaci, ta aktivním napadáním získala puk, Poulíček ho posunul na modrou čáru k Peteru Čerešňákovi, jenž propálil Postavu pod rukou – 0:1. Slovenský zadák se tak nyní může pyšnit nejrychlejším gólem obránce v extralize. Kometa si v průběhu prvního dějství také vypracovala své příležitosti, ale Tomáš Vomáčka předvedl dobré zákroky.

Domácí ve 25. minutě potrestali pardubické vyloučení, křižník pas na levou stranu zužitkoval Tomáš Rachůnek – 1:1. Jenže Dynamo si za pět minut dokázalo vzít své vedení zpět, odpovědělo také proměněnou přesilovkou. Červenka s Paulovičem si v pravém kruhu rychle vyměnili kotouč a následovala přihrávka na Martina Kauta, jenž nedal Postavovi šanci – 1:2. Tento stav ale bohužel dlouho nevydržel, po přihrávce od Pospíšila přes osu hřiště zakončoval Tomáš Marcinko, proti jehož pokusu se Vomáčka nestihl přemístit – 2:2.

Ve třetí dvacetiminutovce se stav zápasu nezměnil, a to přesto že byly k vidění příležitosti na obou stranách. Pardubice zvládly ubránit dvě oslabení, to druhé se z části přeneslo do prodloužení. V něm však hosté znovu faulovali a Kometa sedm vteřin před koncem prodloužení rozhodla zásluhou Adama Zbořila – 3:2.

Vít Černohous (HC Dynamo Pardubice): „Pokud bychom dnes měli hodnotit naše nasazení a vůli zápas zvládnout, tak klukům nemáme co vyčíst. Chytili jsme start, první třetina šla za námi, dobře jsme řešili situace, na kterých jsme potřebovali zapracovat, v tom jsme viděli posun. Pak byl zápas ovlivněný našimi fauly, o kterých se samozřejmě bavíme. To jsou věci, které vyplývají z přemíry snahy. Z Brna odvážíme těžce vydřený bod, protože speciální formace máme teď nově složené a trochu bojujeme s nějakými marody.“