4.11.2023

Dynamo B veze z Edenu bod. Slavii podlehlo po nájezdech

Béčko veze z ledu Slavie bod. Pražané v utkání dlouho vedli, Dynamu se však podařilo v závěrečné hře bez brankáře vyrovnat a prodloužení poté sahat po obratu v zápase. Nakonec však pardubičtí hokejisté poslední zápas Richarda Krále před odchodem do Mladé Boleslavi nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Slavii podlehli 3:4 po samostatných nájezdech.

Chance liga, 19. kolo, sobota 4.11.2023, Praha, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

4:3
1:2, 2:0, 0:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 13:16 Beran (Šmerha; 5/4), 22:15 Guman (Knotek, Klikorka; 5/4), 37:31 Brož (Všetečka, Žejdl; 5/5), rozh. náj. Knotek – 17:32 Rouha (Žálčík, Kaut; 5/5), 19:31 Kaplan (Rohlík, Chabada; 5/5), 58:39 Herčík (Zdráhal, Urban; 5/5). Rozhodčí: Čáp, Kosnar – Kokrment, Sýkora. Diváci: 741. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 35:38 (10:12, 14:6, 8:19). Zblokované střely: 13:23. Vhazování: 22:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.
Slavia Praha: Málek – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš – Průžek, Kulda, Šmerha – Beran, Knotek, Guman – Všetečka, Žejdl, Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Švec, Bučko, Voženílek, Nedbal – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Lichtag – Rouha, Kaut, Žálčík.

Derniéra Richarda Krále na lavičce pardubického B týmu skončila ziskem jednoho bodu. Pardubičtí hokejisté se dokázali vrátit do zápasu brankou při hře bez brankáře, obrat však dokonat nedokázali.

Do vedení šla v zápase Slavia. Ve 14. minutě využil přesilovou hru důraznou prací na brankovišti útočník Matěj Beran. Ještě v první třetině se podařilo béčku stav utkání otočit. Na 1:1 vyrovnával Michal Rouha, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a zvládl zakončit za ležícího brankáře Málka. Přesnou střelou nad lapačku poté poslal Dynamo do vedení Robin Kaplan.

Druhá třetina však patřila Slavii. Vyrovnání obstaral střelou od modré čáry Tomáš Guman a vedení vrátil následně ve 28. minutě Pražanům Jaroslav Brož.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že všechny tři body bude brát Slavia. V závěru ale vyšel pardubickému béčku risk při hře bez brankáře, když Jan Zdráhal našel milimetrovou přihrávkou z modré čáry Daniela Herčíka a ten poslal utkání do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Robin Kaplan, který se v úplném závěru nastaveného času povedenou kličkou uvolnil, tváří v tvář Málkovi ale neuspěl. O vítězi tak rozhodovaly až samostatné nájezdy.

V nich byl úspěšný pouze jeden střelec. V šesté sérii si povedeným blafákem přišel na Tomáše Vomáčku slavistický kapitán Tomáš Knotek, který tak rozhodl o dvoubodovém zisku svého týmu. Dynamo B naopak odjíždí domů pouze s bodem.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Bylo to vyrovnané utkání. Domácím šlo o hodně, nebo oběma týmům jde o hodně, protože jsme dole v tabulce. První třetina byla dobrá, ve druhé třetině jsme měli výpadek a moc se nám nedařilo. Ztráceli jsme hodně kotoučů u nás pod modrou čárou. Tam jsme měli tolik ztrát, což se nám nesmí stávat. Ve třetí třetině jsme se s tím snažili něco udělat, nějakou šanci jsme si vypracovali. Nakonec se k nám štěstí přiklonilo v powerplay. V prodloužení tam byly nějaké šance. Nezvládli jsme nájezdy, kdy jsme nedali ani jeden gól. Zasloužené vítězství domácích."