29.12.2023

Dynamo B po atraktivní bitvě podlehlo Vsetínu

Pardubičtí vstoupili do posledního utkání letošního roku Na Lapači výborně a po trefách Nedbala s Kautem šli do vedení 2:0, o to však ještě do konce třetiny přišli. Ani po Hrníčkově gólu z druhé části Dynamo B neudrželo náskok a v samotném závěru už bohužel hosté nedokázali smazat vedení Vsetína.

Chance liga, 33. kolo, pátek 29.12.2023, Vsetín, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

5:4
2:2, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 16:20 Smetana (Rob; 5/3), 17:25 B?rzi?š (Jonák, Rob; 5/4), 50:07 Bláha (Klhůfek; 5/5), 53:05 Klhůfek (Jenáček, Kern; 5/4), 53:43 Klhůfek (Holec, Hryciow; 5/5) – 03:19 Nedbal (Žálčík, Kaštánek; 5/5), 12:28 Kaut (Lichtag, Žálčík; 5/4), 39:18 Hrníčko (Herčík, Mikyska; 5/4), 56:12 Zdráhal (Mikyska, Herčík; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Šudoma – Juránek, Tvrdý. Diváci: 3510. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Střely na branku: 33:23 (7:9, 12:8, 14:6). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 32:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4.
Vsetín: Zhukov – Staněk, Larsen, Jenáček, Smetana, Hryciow, Ďurkáč, Kojo – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Dědek, Klhůfek – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Kratochvil, Bláha.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Kubíček, Kaštánek, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kynčl – Rouha, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Pavlata, Herčík, Hrníčko – Moník, Zeman, Paleček.

Východočeši odcestovali i k poslednímu utkání letošního roku Na Lapač s oslabenou sestavou, i přesto se hned v úvodu utkání ujali vedení. Po sérii nepřesných střel se kotouč dostal na modrou ke Karlu Nedbalovi, jehož prudké nahození propadlo změtí těl přesně k zadní tyči domácí branky. Žukov toho moc neviděl – 0:1. Pardubice mohly rychle přidat druhý gól, při přečíslení dvou na jednoho nepřekonal gólmana Žálčík. Ve 13. minutě hosté využili početní výhodu těsně před jejím koncem, po přihrávce Žálčíka od pravého mantinelu a zmatku před brankou šel Žukov na zem, i když zasahovat nemusel, načež se na brankovišti nejrychleji zorientoval Tomáš Kaut a pod tělem vsetínského brankáře procpal kotouč za čáru – 0:2. Dynamo si zkomplikovalo závěr třetiny dvojnásobným oslabením, které bylo ze strany Vsetína potrestáno. Přesilovka pět na tři byla bleskurychle využita, Ondřej Smetana a Luboš Rob si na pravé straně několikrát vyměnili puk, aby to následně vsetínský obránce vzal na sebe a parádní ranou příklepem z vrcholku kruhu pálil pod ruku Honzíka – 1:2. Dvě a půl minuty před koncem třetiny bylo srovnáno, Jonák našel svou přihrávkou před bránu Daniela Berzinše, jenž z bezprostřední blízkosti překonal pardubického brankáře – 2:2.

Hned v úvodu druhé periody mohl hostům vrátit vedení Pavlata, jeho první pokus Žukov vyrazil a druhý skončil na pravé tyči. Druhá dvacetiminutovky nabídla šance na obou stranách, na branku se čekalo ale až do 40. minuty. Při přesilové hře to vzal na sebe na levé straně Dominik Hrníčko, jenž z mezikruží vypálil přesně nad lapačku gólmana – 2:3.

Vsetínu se povedlo vyrovnat v 51. minutě po obrovském závaru na brankovišti, který svým průnikem způsobil Bláha a dorážkou Klhůfek, poskakoval kotouč na brankové čáře, až jej důrazný Štěpán Bláha ve změti hokejek dokázal přeci jen doklepnout do sítě – 3:3. Kaplan ve vlastním oslabení ujel sám na Sukova, na toho však nevyzrál a o minutu později se radovali domácí. Na konci početní výhody chtěl Pavel Klhůfek přihrávat směrem před bránu, Zdráhal však nešťastně srazil kotouč mezi nohy Honzíka, který už nestihl reagovat – 4:3. V 54. minutě udeřil Pavel Klhůfek do pardubické sítě ještě jednou, tentokrát se prosadil svižnou ranou z mezikruží – 5:3. Východočeši však nic nezabalili, po oddechovém času hráli bez brankáře a Jan Zdráhal snížil tvrdou ranou od modré – 5:4. Dynamo muselo dále riskovat, z čehož plynuly šance domácích, ty však nebyly využity. Neprosadily se ani Pardubice, jejichž tlak zbrzdilo i zranění Lichtaga, jenž po zákroku od bránícího hráče zůstal ležet na ledě v útočném pásmu. Svěřenci kouče Jirků tak v posledním utkání roku 2023 podlehli Vsetínu těsně 4:5.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): „Hodnotí se mi to těžko. Měli jsme dobrý začátek, vedli jsme 2:0, pak jsme bohužel udělali dva fauly a soupeř nám hned vyrovnal. Myslím, že první gól se dal lépe odbránit, ale to se nedá nic dělat. Nechali jsme soupeře vrátit se do zápasu našimi fauly. Ve druhé třetině jsme ustáli tlak soupeře, který dobře napadal, byl agresivní v osobních soubojích, v závěru třetiny jsme dokázali odskočit na 3:2. Měli jsme špatný vstup do třetí části, kdy jsme si hned v prvním střídání vrátili pět šest kotoučů zpátky do vlastní třetiny, což udalo ráz třetí třetiny. Začali jsme odpalovat kotouče, přestali jsme si věřit. Soupeř nás bohužel zaslouženě přetlačil, ale myslím si, že to byla naše chyba.“