14.9.2021

Druhý domácí zápas nevyšel, Dynamo podlehlo Spartě

Třetí výhru v řadě hokejisté Dynama Pardubice nepřidali. I když byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, ani jednou v zápase se nedostali do vedení a vždy museli dohánět. Dvakrát se to povedlo, ale na třetí branku soupeře už domácí odpovědět nedokázali. Sparta poté přidala ještě dva góly a zvítězila v Pardubicích 5:2.

Tipsport extraliga, 3. kolo, úterý 14.9.2021, Pardubice, enteria arena

2:5
1:1, 0:1, 1:3
Branky a nahrávky: 07:41 Poulíček (Robertson, Musil), 46:53 Říčka (Cienciala, Vála) – 06:52 Forman (Zikmund), 25:21 Chlapík (Thorell, Polášek), 55:57 Vitouch (Forman, Moravčík), 57:44 Chlapík (Buchtele), 58:29 Řepík (Sobotka). Rozhodčí: Šír, Obadal – Ondráček, Kis. Diváci: 8105. Vyloučení: 1:2. Střely na branku: 30:21 (6:6, 12:7, 12:8). Zblokované střely: 15:7. Hity: 4:7. Vhazování: 19:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek – Kousal, Paulovič, Camara – Musil, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.
Sparta Praha: Neužil – Moravčík, Mikliš, Dvořák, Pavelka, Polášek, Jeřábek – Sobotka, Horák, Řepík – Thorell, Kaše, Chlapík – Buchtele, Zikmund, Forman – Doležal, Vitouch, Prymula – Konečný.

Dynamo vlétlo do utkání velice aktivně a dělalo Spartě v útočném pásmu problémy, hned ve druhé minutě nebezpečně střílel Robert Říčka. Na druhé straně zase zahrozil Kaše, ale ani jeho pokus ještě gólem neskončil. Stejně tak střely Ondřeje Vály a Mateje Pauloviče kryl hostující brankář Neužil.

První gól padl na konci sedmé minuty. Ladislav Zikmund vyhrál v útočném pásmu buly, k puku se dostal Miroslav Forman a rychlou střelou překonal Frodla – 0:1. Radost hostujícího týmu ale netrvala dlouho, Pardubice srovnaly již za 49 vteřin. Puk se po přihrávce Adama Musila dostal na modrou čáru k Dennisu Robertsonovi a jeho střelu před Neužilem tečoval do branky Patrik Poulíček – 1:1.

Ve čtrnácté minutě hosté chybovali v obraně, ale nabídnutou šanci Filip Koffer nevyužil. Následně si vytvořili velký tlak v útočném pásmu domácí hráči, v jedné chvíli na Říčku dokonce zívala prázdná branka. Sparta ale tuto situaci ustála. Na začátku druhé periody se do slušné šance dostal Říčka, ale místo zakončení zvolil přihrávku, což nebylo ideální řešení. Domácí se dále drželi více na puku a častěji operovali v útočném pásmu, Sparta hrozila hlavně z protiútoků.

Po jednom z nich se dostal puk po chytré tečované přihrávce k Filipu Chlapíkovi, který po nájezdu z pravé strany překonal Frodla – 1:2. Dynamo mohlo znovu bleskově odpovědět. Po střele Vály se odražený kotouč dostal k Říčkovi, jenž střelou z první minul branku. Domácí pokračovali v drtivém tlaku, Mikušova střela od modré čáry rovněž minula tři tyče, ani další pokus Camary vyrovnáním neskončil.

V polovině zápasu hosté získali výhodu přesilové hry a hned v jejím úvodu kotouč poskakoval po střele za záda Frodla, obránce Kolář jej ale stihl odehrát do bezpečí. Po ubráněném oslabení domácí dobře rozjeli útočnou akci a dostali se do přečíslení tři na dva. Anthony Camara se neukvapil, přihrál až z druhé vlny najíždějícímu Paulovičovi, jeho tvrdou ránu ale Neužil chytil.

Na startu třetí třetiny se do situace dva na dva dostali rozjetí Říčka s Heclem, střelu prvně jmenovaného Neužil vyrazil do prostoru, kde nebyl žádný domácí hráč. O chvíli později zahrozili také hosté, ale Frodl situaci zvládl. Dynamo rozpoutalo ve čtyřicáté sedmé minutě obrovský tlak v útočném pásmu, ve kterém se dostalo do několika velkých šancí. Nakonec se domácí tým dočkal, David Cienciala přihrál Robertu Říčkovi a ten Neužila překonal střelou z pravého kruhu – 2:2.

Pardubice se mohly rychle dostat i do vedení, ale chytrá Blümelova teč skončila vedle brány. Po delším sparťanském tlaku v útočném pásmu došlo k sérii odrazů před domácí brankou, nejrychleji se zorientoval David Vitouch a poslal hosty znovu do vedení – 2:3.

Dynamo poté zkusilo risk v šesti hráčích v poli, to se ale nevyplatilo. Naopak, brzy poté přidal svůj druhý zásah do prázdné brány Filip Chlapík – 2:4. Ani to nebylo z brankového účtu všechno, o minutu později se do brejku dostal Michal Řepík, také on Frodla překonal a zvýšil na konečných 2:5. Sparta si tak z pardubického ledu odvezla všechny tři body.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že jsme odehráli slušné utkání, měli jsme asi více ze hry. Ve druhé třetině jsme si vytvořili pár vyložených šancí, bohužel se nám je nepodařilo proměňovat. Trefovali jsme brankáře, nebo jsme vůbec netrefovali branku. Ve třetí třetině jsme se vrátili do zápasu, ale pět minut před koncem uděláme obrovské chyby. Nevyhodíme puk ze třetiny, před brankou máme čtyři hráče a jediný soupeř v mezikruží nám dává gól. To se v takovém zápase nemůže stávat a já to beru jako hrubou nedisciplinovanost.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Jsme hodně rádi za vítězství na horké pardubické půdě. Pardubice měly dobrý vstup do sezóny po dvou zápasech, my jsme zatím stáli, což bylo o to těžší. Z naší strany to byl bojovný výkon, samozřejmě tam byly nějaké chyby, ale v závěru se štěstí přiklonilo na naši stranu. Výborný výkon podal náš brankář Jakub Neužil.“