28.9.2024

Druhá výhra v řadě! Junioři porazili Litvínov

Pardubičtí junioři v rámci devátého kola extraligy přivítali na domácím ledě Litvínov. Dynamo šlo jako první do vedení zásluhou Davida Krčála a ve druhé třetině odskočily Pardubice do tříbrankového vedení. Litvínovu se podařilo dostat do kontaktu, ale Dynamo si vedení udrželo a vyhrálo 3:2

Extraliga juniorů, 9. kolo, sobota 28.9.2024, Pardubice, enteria arena

Litvínov

3:2
1:0, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 11:03 Krčál (Lučan, Yevtiekhov; 5/5), 26:06 Yevtiekhov (Macek, Krčál; 5/5), 28:24 Macek (Křečan, Kalužík; 4/4) – 37:12 L. Stasjuk (Hora, J. Peroutka; 5/4), 50:48 J. Peroutka (M. Peroutka; 5/5). Rozhodčí: Barek, Červenka – Maňák, Obr. Diváci: 85. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Dynamo Pardubice: Moustafa – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Pilař, Pumpinš, Rolinek, Teplý, Dostál, Kalužík, Burda, Krčál, Korec, Macek, Lempach, Yevtiekhov.
Litvínov: Trejbal – Winkelhöfer, Kladivo, Kubíček, S. Stasjuk, Bystřický, Hora, Prokeš – Grosskopf, Postl, Mišanko, Novák, J. Peroutka, Scafari, Tůma, Bednařík, Topol, L. Stasjuk, M. Peroutka, Pospíšil.

Na začátku první třetiny se do velké šance dostal Litvínov, když Hora dostal dobrou přihrávku před branku a mohl zakončovat do odkryté svatyně, ale přestřelil. V jedenácté minutě se Dynamo ujalo vedení, David Krčál si najel na pravý kruh a vypálil, jeho střela prošla mezi betony Trejbala - 1:0. Do dobré střelecké pozice se poté dostal Lempach, ale jeho dobrá střela skončila v lapačce litvínovského brankáře.

Pardubice šly ve druhé části do dvoubrankového vedení, když Oleksii Yevtěchov vypálil z pravého kruhu a trefil se do horního rohu hostující branky - 2:0. O pár minut později přidalo Dynamo třetí branku, Vít Macek dobře stál před brankou a tečoval kotouč za záda Trejbala - 3:0. Poté byl pardubický Oliva vyloučen do konce utkání a záhy potom Teodor Vápeník, ten ale jen na dvě minuty. Litvínov tuto přesilovku využil, Lev Stasjuk propálil od modré vše, co mu stálo v cestě - 3:1.

V úvodu třetí třetiny mohl přidal pardubický Krčál čtvrtou branku, když jel sám na brankáře, ale jeho bekhendová střela za zády Trejbala neskončila. V 50. minutě Litvínov vstřelil druhý gól, Jan Peroutka z předbrankového prostoru zavěsil puk do horního rohu pardubické branky - 3:2. Ke konci třetiny Litvínov odvolal brankáře, ale Pardubice si už vedení udržely a vyhrály tak 3:2.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „S přístupem našeho mužstva jsem samozřejmě spokojený. Potřebujeme trošku ještě zlepšit vylučování. Zápas se to zkomplikoval různými věcmi, ale naše mužstvo ukázalo sílu, že i za jasného stavu 3:0, kdy jsme byli dominantní tým, jsme byli schopni náskok ubránit, což je vlastně podstatnější než vyhrát 10:0. Ukázali jsme si, že jsme bojovníci, že prostě budeme neradi prohrávat."

Martin Tvrzník (HC Litvínov): Přijeli jsme nepřipravení, vyloženě nepřipravení. První třetinu byly Pardubice rozhodně lepší. Druhá třetina byla rozháraná, chvíli se hrálo na jedné, pak na druhé straně. Nechali jsme si soupeře odskočit a je těžké se vracet do zápasu s nulou. Zkusili jsme to, chtěli jsme, ale chyběl kousek. Za první půlku zápasu si Pardubice vyhrát zasloužily.