24.9.2024

Druhá domácí výhra, Dynamo porazilo Mladou Boleslav

Pardubičtí hokejisté porazili ve 4. kole Tipsport extraligy Mladou Boleslav 5:2! Dynamo si po drtivém nástupu brzy vypracovalo dvoubrankový náskok, ale Bruslaři jej v polovině utkání dokázali smazat. Takřka ihned však vrátil svému týmu vedení Peter Čerešňák a ve zbytku zápasu už se prosazovalo pouze Dynamo.

Tipsport extraliga, 4. kolo, úterý 24.9.2024, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

5:2
2:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 01:25 Zohorna (Kousal; 5/5), 06:08 Červenka (Čerešňák, Radil; 5/3), 28:54 Čerešňák (Rákos; 5/5), 47:09 Hájek (Čerešňák, Smejkal; 5/5), 49:43 Kaut (Smejkal, Čerešňák; 5/5) – 20:42 Čajka (Křepelka; 5/5), 28:41 Lakatoš (Junttila; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Zeliska – Frodl, Štěpánek. Diváci: 8791. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:31 (16:9, 11:15, 12:7). Zblokované střely: 22:19. Hity: 10:9. Vhazování: 37:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Hájek, Čerešňák, Dvořák, Šustr, Vála, Musil, Houdek – Smejkal, Červenka, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, Poulíček, Vondráček – Lichtag, Rákos, Herčík.
Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta, Čech, Havlín, Bernad, Jánošík, Pavlík, Křepelka – Skalický, Fořt, Doležal – Junttila, Čajka, Lakatoš – Buchtele, Hradec, Rekonen – Dvořáček, Závora, Stránský – Malát.

Třetí výhra Dynama v sezoně se nerodila lehce. Pardubičtí se sice už v sedmé minutě dostali do dvoubrankového vedení, ale Mladá Boleslav ve 29. minutě srovnala krok. O 59 vteřin později si však Dynamo vzalo vedení zpět a Bruslaři už srovnat nedokázali, naopak svěřenci Marka Zadiny se ještě dvakrát prosadili.

Skóre utkání otevřel navrátilec do sestavy Tomáš Zohorna. Zohy vstřelil svou 125. extraligovou branku a posunul se na 20. místo historického pořadí kanonýrů Dynama!

Roman Červenka v přesilovce 5 na 3 zvyšoval na 2:0 a připsal si v pardubickém dresu svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Vítěznou ránu uštědřil Boleslavi od modré čáry Peter Čerešňák, trefil se poprvé v sezoně a navíc dnes přidal tři asistence! První gól v sezoně zaznamenal také Libor Hájek, který ve třetí třetině vrátil Dynamu dvoubrankový náskok.

Pátý pardubický gól vstřelil Martin Kaut, prosadil se potřetí v sezoně a je zatím nejlepším střelcem týmu.

Poprvé v kariéře naskočil od začátku do zápasu Tomáš Vomáčka. Tým podržel několika těžkými zákroky, celkem si Vomis připsal 29 úspěšných zásahů.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): Povedlo se nám vstoupit do zápasu, chtěli jsme být hodně aktivní a forčekovat. První třetina z naší strany byla hodně dobrá, samozřejmě ta druhá dobrá nebyla. Soupeř vstoupil lépe do té třetiny a srovnal na 2:2. Hrozně nám pomohlo, že jsme se hned vrátili do zápasu a dali jsme gól na 3:2. Ve třetí třetině jsme byli aktivnější a dali jsme dva góly, kontrolovali jsme závěr. V zápase jsme měli hrozně moc vyloučených, na to si musíme dát pozor, ale kluci to skvěle odbránili.